Головна‎ > ‎

Змагання освітян-туристів 2016 року

опубліковано 19 вер. 2016 р., 02:07 ТОКЦТКСЕУМ Позашкільний навч.заклад   [ оновлено 19 вер. 2016 р., 02:27 ]
 
 
 
 
 
 

Осінь – пора пригод і нових починань. Діти і студенти йдуть до школи, вчителі і викладачі теж повертаються з відпусток. Але навчальний рік почався не тільки для тих, хто буде вчитися, а й для тих, хто навчатиме, а для найвідважніших він почався великими пригодами.

Так от, щоб цей рік пройшов так само вдало, як і попередній, Тернопільський обласний комунальний центр туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді організував змагання серед освітян.

Перші хвилини урочистого відкриття були присвячені вшануванню пам’яті воїнів-захисників, що полягли відстоюючи територіальну цілісність, мир та майбутнє українського народу.  У час, коли Україна перебуває у довготривалій війні з окупаційною армією Росії яка анексувала частину українських земель, проведення вищезгаданого заходу є особливо необхідним.  Ці змагання є вишколом серед освіченої частини суспільства, основна місія якої – формувати високий рівень патріотичної свідомості та стійку національну позицію своїх учнів.

      Цьогорічний ХLVІ (46) Кубок зі спортивного туризму з видів пішохідний, велосипедний, водний серед працівників освіти і науки Тернопільщини присвячений 150-річчю від дня народження Українського греко-католицького священика, письменника, етнографа, громадського діяча, сподвижника шкільництва Миколи Дерлиці є яскравим прикладом громадянина-борця за утвердження Української державності.

На околиці села Застав’є (де народився Микола Дерлиця) в урочищі Смолянка змагалися пішохідними та велосипедисти а з виду водний туризм на річці Гнізній навпроти села Смолянка Тернопільського району з 15 по 17 вересня відбувся вищезгаданий захід.

Три дні учасники демонстрували свої технічні навички, вміння швидко реагувати на ситуацію, старалися виручати один одного та не втрачати жагу до перемог аж до завершення. Протягом цього часу були проведені такі змагання з видів: пішохідного туризму на короткій командній дистанції «смуги перешкод» та довгій «крос-похід», велосипедного туризму на короткій комплексній дистанції «тріал», «фігурне водіння велосипеда», «велокрос» та довгій командній «велокрос-похід», водного туризму на командній дистанції «спринт», «слалом» та «рятувальні роботи». Відповідно з кожного виду серед 17 команд визначили переможців. Так, з виду пішохідний туризм, третє, друге та перше місця відповідно посіли команди Зборівського р-н, Козівського р-н та Тернопільського р-н. Долаючи річку Гнізну, водні туристи продемонстрували такий результат – перемогу здобули збірна команда міста Бережани та Бережанського р-н, а друге і третє місця відповідно поділили Тернопільський  р-н та Заліщицький р-н. Переможцями велосипедних мандрівок стали учасники з Збаразького р-н, а зовсім трохи не вистачило до абсолютного лідерства місту Тернополю та  команді Шумського району, які позаяк продемонстрували чудовий результат і посіли друге та третє місця відповідно.

     Таким чином фінальний результат сформувався, і представники Монастириського району отримали «бронзу», – Збаразького «срібло», а  Тернопільського – вибороли перемогу та були нагороджені «золотими» медалями.

Окрім спортивно-туристської програми учасники брали участь у конкурсі «Кращий каякер» .

Дані змагання відбулися завдячуючи допомозі та підтримці голови Тернопільської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Людмили Мокей, голови профспілки працівників освіти і науки міста Тернополя  Валентини Кухар,  директору Баворівської ЗОШ І-ІІІ ст. Миколі Костику, голові Великогаївської сільської ради Тернопільського району Олегу Кохману, старості сіл Баворів та Застав’є Василю Гордію, керівнику підрозділу поліції  Тарасу Новосаду, лісничому Микулинецького лісництва Тарасу Крисі.

Comments