Головна‎ > ‎

Змагання освітян-туристів

опубліковано 18 вер. 2017 р., 05:01 ТОКЦТКСЕУМ Позашкільний навч.заклад

Осінь – пора пригод і нових починань. Діти і студенти йдуть до школи, вчителі і викладачі теж повертаються з відпусток. Але навчальний рік почався не тільки для тих, хто буде вчитися, а й для тих, хто навчатиме, а для найвідважніших він почався великими пригодами.

Так от, щоб цей рік пройшов так само вдало, як і попередній, Тернопільський обласний комунальний центр туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді організував змагання серед освітян.

Перші хвилини урочистого відкриття були присвячені вшануванню пам’яті воїнів-захисників, що полягли відстоюючи територіальну цілісність, мир та майбутнє українського народу.  У час, коли Україна перебуває у довготривалій війні з окупаційною армією Росії яка анексувала частину українських земель, проведення вищезгаданого заходу є особливо необхідним.  Ці змагання є вишколом серед освіченої частини суспільства, основна місія якої – формувати високий рівень патріотичної свідомості та стійку національну позицію своїх учнів.

Цьогорічний ХLVІІ (47) Кубок зі спортивного туризму з видів пішохідний, велосипедний, водний серед працівників освіти і науки Тернопільщини присвячений Українському кібернетику, математику Ігорю Вітеньку. Його постать є яскравим прикладом творця науки, що став жертвою розправи тоталітарною радянською системою.

На околиці села Чернихівці Збаразького району (де народився Ігор Вітенько) в урочищах «Годнівщина» і «Франчиха» змагались пішохідники та велосипедисти, а з виду водний туризм на «Лемківському ставі» з 14 по 16 вересня відбувся вищезгаданий захід.

Три дні учасники демонстрували свої технічні навички, вміння швидко реагувати на ситуацію, старалися виручати один одного та не втрачати жагу до перемог аж до завершення. Упродовж  цього часу були проведені такі змагання з видів: пішохідного туризму на короткій командній дистанції «смуги перешкод» команди двійки та довгій «крос-похід», велосипедного туризму на короткій комплексній дистанції «тріал», «фігурне водіння велосипеда», «велокрос» та довгій командній «велоралі», водного туризму на командній дистанції «спринт», «слалом» та «рятувальні роботи». Відповідно з кожного виду серед 13 команд визначили переможців. Так, з виду пішохідний туризм, третє, друге та перше місця відповідно посіли команди Кременецького р-н., Тернопільського р-н. та Козівського р-н. Долаючи водні плеса «Лемківського ставу», водні туристи продемонстрували такий результат – перемогу здобули збірна команда міста Тернополя, а друге і третє місця відповідно поділили Тернопільський  р-н та Зборівського р-н. Переможцями велосипедних змагань  стали учасники з Кременецького р-н, а зовсім трохи не вистачило до абсолютного лідерства командам Збаразького та  Тернопільського району, які позаяк продемонстрували чудовий результат і посіли друге та третє місця відповідно.

Таким чином фінальний результат сформувався, і представники міста Тернополя отримали «бронзу», – Кременецького району «срібло», а  Тернопільського – вибороли перемогу та були нагороджені «золотими» медалями.

Окрім спортивно-туристської програми учасники брали участь у конкурсі «Кращий каякер», «Рятувальник» .

Дані змагання відбулися завдячуючи допомозі та підтримці голови Тернопільської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Людмили Мокей, голови профспілки працівників освіти і науки міста Тернополя  Валентини Кухар,  голови Черниховецької об’єднаної територіальної громади Збаразького району Марії Кіпибіди, виконавчого директора ПП «ІТКіС» Ярослава Коня, начальника відділу освіти Черниховецької ОТГ Любов Добровольській та заступника з виховної роботи Черниховецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів  Лілії Вадуцької, громади сіл Чернихівці та Верняки Збаразького району.

Comments