Головна‎ > ‎

Весна скликає юних спортсменів – туристів

опубліковано 13 трав. 2019 р., 03:23 ТОКЦТКСЕУМ Позашкільний навч.заклад
  
  
  

Спортивний азарт і жага перемог загострюється навесні, коли природа прокидається та наповнюється барвами та ароматами.

Саме у царство комах, протоптаних стежок, голосистих птахів та бурхливих струмків злітаються сильні духом діти, щоб зрівнятися між собою у туристичних навичках, набутих у продовж року.

Цьогоріч, щоб провести 49-й Чемпіонат області зі спортивного туризму серед юнаків з виду пішохідний туризм за програмою ХХІІІ Спортивних ігор

школярів Тернопільщини 2019 року та ІV-й Чемпіонат Тернопільщини          2019 року серед юнаків зі спортивного туризму з виду велосипедний туризм, в рамках Всеукраїнських масових спортивних заходів «Спорт для всіх в парках і скверах» (присвячені Дню пам’яті та примирення та Дню перемоги над нацизмом),  до себе поманили терени Збаразького району, урочище «Франчиха» на околиці села Чернихівці.

         Весняна пора, із своїми примхами, була гарною попутницею у випробуваннях для юних туристів.

Три дні змагальницького темпу загострювали бойовий дух і додавали наснаги. 8 травня, відразу після спільного відкриття двох Чемпіонатів змагань, учасникам довелося одягати страхувальні системи та муфтувати карабіни, кріпити вантаж до велосипедів, щоб поборотися на «смузі перешкод  командній»,  (пішохідного Чемпіонату) та «комплексній дистанції», у яку входять види: «фігурне водіння велосипеда», «велокрос», «тріал» (велосипедного Чемпіонату).

Найкращі результати на Чемпіонаті за програмою ХХІІІ Спортивних ігор школярів Тернопільщини 2019 року на пішохідній дистанції показали: команда м. Тернополя, що посіла перше місце. На другому місці в турнірній таблиці опинилася команда Козівського району, на третьому збірна загальноосвітніх закладів Зборівської міської ради.

На дистанції з велосипедного туризму розпочалися виступи у виді «фігурне водіння велосипеда» на «комплексній дистанції».

Наступного дня на короткій дистанції «смуга-перешкод» (пішохідного Чемпіонату) учасники виступали командами-двійками, відповідно до території, яку представляли. Приємно втішила команда Тернополя, що показала найкращий результат. Друге місце у турнірній таблиці посіла команда –  Козівського району, а третю сходинку виборола – команда Бучацького району.  

На велосипедному Чемпіонаті за підсумками у «комплексній дистанції» особисту перемогу здобули серед дівчат:

-       І місце Софія Сиримула – Черниховецька ОТГ, відповідно ІІ і ІІІ місця здобули Вікторія Ярмусь та Аліна Сороківська – м. Почаєва,

Серед хлопців:

-    І місце Віталій Шумайко – Черниховецька ОТГ,   відповідно ІІ і ІІІ місця здобули Серафим Шатківський – м. Почаєва та Назарій Скалецький – Черниховецька ОТГ.

На «комплексній дистанції» у командному заліку перше місце посіла команда Черниховецька ОТГ, а ІІ і ІІІ здобули команди м. Почаєва №1 та          м. Почаєва №2.

Відновивши сили, туристів-спортсменів чекав ще один змагальницький день, бо попереду учасників пішохідного Чемпіонату була довга командна дистанція «крос-похід», де з переможною радістю фінішну стрічку першими перетнула збірна команда загальноосвітніх закладів Зборівської міської ради, а ІІ і ІІІ місця здобули команди Великобірківського будинку творчості школяра Тернопільського району та м. Тернополя.

Учасники  Чемпіонату з велосипедного  туризму показували свої вміння на довгій командній дистанції «велоралі».  Найкращий результат виборола команда м. Почаєва №1, відповідно ІІ та ІІІ сходинку посіла команда Черниховецька ОТГ та м. Почаєва №2.

Окрім того, організатори змагань Тернопільський обласний комунальний центр туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді (директор Оксана Пшенична), подбали і про творчий розвиток та дозвілля учасників – відбувалися конкурс «ремонту велосипеда» та «домедичної допомоги».

День закриття – весняна сонячна погода підсилила святковий настрій урочистої миті.

Почесне звання переможців 49-го Чемпіонату області зі спортивного туризму серед юнаків з виду пішохідний туризм за програмою ХХІІІ Спортивних ігор школярів Тернопільщини 2019 року здобули команди:             м. Тернополя (керівник-тренер Сергій Борщ.), призерами ІІ і ІІІ місць стали команди Козівського району (керівник-тренер Орест Медведєв)  та  збірна команда загальноосвітніх закладів Зборівської міської ради (керівник-тренер Володимир Гармідер). 

Почесне звання переможців ІV-го велосипедного Чемпіонату серед юнаків стали команди: м. Почаєва №1  (керівники-тренер Сергій Прокопчук), призерами ІІ і ІІІ місць стали команди Черниховецька ОТГ (керівник-тренер Олег Єфимчук)  та м. Почаєва №2  (керівники-тренер Сергій Прокопчук).

Однозначно, що лише за умови наявності меценатів та відповідального ставлення установ-організаторів, яким і належить висловити особливу подяку, захід був проведений на високому рівні.

Особливу вдячність необхідно сказати: директору Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Володимиру Ванджурі, Голові Черниховецької об’єднаної територіальної громади Збаразького району Марії Кіпибідї, директору та її заступниці Черниховецької   ЗОШ І-ІІІ ст. Віталію Гураковському  та Лілії Вадуцькій, директору Тернопільського відділення української мережі магазинів-експертів туристського спорядження  «Gorgany» Роману Задорожному.

Нехай туристські стежки, наполегливість, здоровий спосіб життя сприяють новим зустрічам юних мандрівників та вдалим стартам на спортивно-туристських дистанціях.


Comments