Головна‎ > ‎

Весна скликає юних спортсменів – туристів

опубліковано 12 трав. 2015 р., 10:13 ТОКЦТКСЕУМ Позашкільний навч.заклад   [ оновлено 12 трав. 2015 р., 10:15 ]
 

Мальовнича весняна Кременеччина скликала цьогоріч чисельних шанувальників мандрівництва, щоб провести 45 Чемпіонат області зі спортивного туризму серед юнаків з виду пішохідний туризм за програмою ХІХ Спортивних ігор учнівської молоді Тернопільщини 2015 року та ІІ-й Чемпіонат Тернопільщини 2015 року серед юнаків зі спортивного туризму з виду велосипедний туризм, присвячених Року повстанської звитяги.

Пішохідники змагалися на околиці м. Кременець урочище «Гниле озеро», територія національного природного парку «Кременецькі гори» а наметовий табір було розташовано на території навчально-спортивної бази олімпійської підготовки «Кременець» Кременецької ДЮСШ «Колос» з санного спорту. У той самий час велосипедисти демонстрували свою спритність на теренах лісового угіддя «Заріччя», південно-східної околиці с. Великі Бережці.

Три дні змагальницьких перегонів загострювали бойовий дух і додавали наснаги. 7 травня, відразу після відкриттів двох Чемпіонатів змагань, учасникам довелося одягати страхувальні системи та муфтувати карабіни, підпомповувати колеса щоб поборотися на «командній смузі перешкод» (пішохідного Чемпіонату) та комплексній дистанції «велокрос, тріал, фігурне водіння велосипеду» (велосипедного Чемпіонату).

На «смузі перешкод командній» (пішохідного Чемпіонату) учасники виступали командами, відповідно до району, який представляли. Приємно втішила команда Почаївського будинку школяра, що презентувала Кременецький район. На другому місці в турнірній таблиці опинилася команда м. Тернополя, на третьому – Теребовлянського районного центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді з смт. Микулинці.

У продовж двох днів 7 і 8 травня велосипедисти показували свої вміння на комплексній дистанції «велокрос, тріал, фігурне водіння велосипеду». Звивиста дорога, вузька кладка, колія, підйоми та спуски по стрімких схилах, ділянки з максимальною швидкістю і все з вантажем - це лише початок переліку випробувань вищезгаданих дистанцій. Першість виборола команда Кременецького району, а команди Шумського районку і м.Тернополя посіли відповідно ІІ і ІІІ місця.

Наступного дня найкращі результати на пішохідній дистанції «смузі перешкод команди-двійки» показали:

  • на гілці «А» Вероніка Хомич і Юрій Дрепко (м.Почаїв, І місце); Євген Чайковський і Олег Кучерявий (м.Тернопіль, ІІ місце); Ігор Смакула і Мирон Стан (Зборівський р-н, ІІІ місце);
  • на гілці «Б» Денис Гонтарук і Людмила Камінська (м.Почаїв, І місце); Ірине Княжева і Максим Гаврилюк (м.Тернопіль, ІІ місце); Вероніка Мацелюх і Анастасія Гончар, Тернопільський району, ІІІ місце);
  • на гілці «В» Юрій Скальський і Владислав Ковальчук (м.Почаїв, І місце); Олександр Ботюх і Олег Клачинський (Тернопільський району, ІІ місце); Антон Скренкович і Христина Брицька (м.Тернопіль, ІІІ місце). 

Найкращий загальнокомандний результат виборола команд м. Почаєва, Кременецького району, відповідно Тернополя і Тернопільського району здобули ІІ і ІІІ місця.

За ніч туристи мусили повністю відновити сили, бо попереду учасників пішохідного Чемпіонату очікував найважчий день змагань 9 травня о 9 ранку команди по черзі розпочинали 4-годинну мандрівку скелями, ярами, урвищами. Учасники боролися з непередбачуваним рельєфом, наводили переправи через балки та ріки, спускалися та підіймалися по стрімких схилах та широких проваллях, показували свої вміння у наданні домедичної допомоги і транспортуванні умовно потерпілого та орієнтуванні на місцевості. «Крос-похід» закінчився дуже вдало, і з переможною радістю фінішну стрічку першими перетнула команда Почаївського будинку школяра, Кременецький район (тренер – Юрій Бельков), першу трійку замкнули м.Тернопіль та Зборівський район.

Велосипедисти показували свої вміння на довгій 25 кілометровій дистанції «ралі». Лісова дорога, понівечена глибокими коліями, круті підйоми та звивисті спуски - далеко не всі випробування цієї довгої дистанції. Першими фінішувала команда Збаразького району, відповідно Шумського і Кременецького районів здобули ІІ і ІІІ місця.

А на цьому змагання велосипедистів не завершились. Адже велосипед це техніка і вміння її ремонтувати учасники демонстрували у конкурсній програмі: зняття із ремонту педалей, латання проколених шин, заміни шприх та вміння з надання першої домедичної допомоги.

Окрім того організатори змагань – Тернопільський обласний комунальний центр туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді (директор Оксана Пшенична), подбали і про творчий розвиток та дозвілля учасників – провели фотоконкурс «Моя команда на змаганнях» та «в’язання туристичних вузлів».

Неділя – день закриття – лагідні і по літньому гарячі промені сонця примножили святковий настрій урочистої миті.

Почесне звання переможців 45 Чемпіонату області зі спортивного туризму серед юнаків з виду пішохідний туризм за програмою «ХІХ Спортивних ігор» здобули команди: Почаївського будинку школяра, Кременецький район (керівник-тренер – Юрій Бельков), м.Тернополя (керівник-тренер Сергій Борщ), Теребовлянського районного центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді з смт. Микулинці (керівник-тренер Андрій Капуста), що посіли відповідно I. II  і  III загальнокомандні місця.

Переможцями і призерами ІІ-го велосипедного Чемпіонату серед юнаків стали команди: Шумського району (керівник-тренер Сергій Фабянчук), Кременецького району  (керівник-тренер Інна Ясінська), Збаразького району (керівник-тренер Олег Єфімчук), що посіли відповідно I. II і III загальнокомандні місця.

Comments