Головна‎ > ‎

Весна скликає юних спортсменів-туристів

опубліковано 2 трав. 2018 р., 06:37 ТОКЦТКСЕУМ Позашкільний навч.заклад

       

         Спортивний азарт і жага перемог загострюється навесні, коли природа прокидається та наповнюється барвами та ароматами.

Цьогоріч, щоб провести 48 Чемпіонат області зі спортивного туризму серед юнаків з виду пішохідний туризм за програмою ХХІІ Спортивних ігор

школярів Тернопільщини 2018 року та ІІІ-й Чемпіонат Тернопільщини 2018 року серед юнаків зі спортивного туризму з виду водний туризм, в рамках Всеукраїнських масових спортивних заходів «Спорт для всіх в парках і скверах» (присвячені 85-річчю з дня народження Степана Будного – поета, вчителя, журналіста) до себе поманили терени Теребовлянського району, на околиці села Струсів.

         Весняна пора була гарною попутницею у випробуваннях для юних туристів.

       Три дні змагальницького темпу загострювали бойовий дух і додавали наснаги. 25 квітня, відразу після спільного відкриття двох Чемпіонатів змагань, учасникам довелося одягати страхувальні системи та муфтувати карабіни, сідати у човни щоб поборотися на «смузі перешкод  особистій»,  (пішохідного Чемпіонату) та «спринт» (водного Чемпіонату).

        Найкращі результати за програмою Чемпіонату на пішохідній дистанції показали: команда Великобірківського БТШ (Тернопільського р-н), що посіла перше місце. На другом у місці в турнірній таблиці опинилася команда Козівського району, на третьому Тернопільського обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді (ТОКЦТКСЕУМ). 

        За програмою Спортивних ігор місця розподілилися: перше місце залишилося за командою Великобірківського БТШ а друге і третє відповідно командами Козівського району та Микулинецької об’єднаної територіальної громади (ОТГ).       

        На дистанції з водного туризму розпочалися виступи у виді «спринт».

        У класі суден байдарка-двомісна  К-2 фінішну стрічку першою перетнула команда Бучацького району, відповідно друге і третє місця здобули команда Черниховецької ОТГ (юнаки) та Козівського району.

       У класі суден катамаран-двомісний С-2 фінішну стрічку першою перетнула команда Черниховецької ОТГ (юнаки) відповідно друге і третє місця здобули команда м.Чорткова, та Збаразького району.

      Наступного дня на короткій дистанції «смуга-перешкод» (пішохідного Чемпіонату) учасники виступали командами, відповідно до території, яку представляли. Приємно втішила команда ТОКЦТКСЕУМ, що показала найкращий результат. На другому місці в турнірній таблиці опинилася команда -  Козівського району, на третьому – команда Великобірківського БТШ. 

      За програмою Спортивних ігор місця розподілилися,  перемогу отримала команда Козівського раону а відповідно друге та третє місце здобули команди Тернопільського р-н та Микулинецької ОТГ.

        Наступного дня на водному Чемпіонаті учасники випробовували своє вміння та сили на дистанції «слалом».

        У класі суден байдарка-двомісна  К-2 фінішну стрічку першою перетнула команда Бучацького району, відповідно друге і третє місця здобули команда Черниховецької ОТГ (дівчата) та Тернопільського обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді (ТОКЦТКСЕУМ).

       У класі суден катамаран-двомісний С-2 фінішну стрічку першою перетнула команда Черниховецької ОТГ (юнаки) відповідно друге і третє місця здобули команда м.Чорткова, та Бучацького району.

        Відновивши сили, туристів-спортсменів чекав ще один змагальницький день, бо попереду учасників пішохідного Чемпіонату була довга командна дистанція «крос-похід», де з переможною радістю фінішну стрічку першими перетнула команда Зборівського р-н,  першу трійку замкнули команди Микулинецької ОТГ та Тернопільського району.

        За програмою Спортивних ігор місця розподілилися аналогічно до підсумків Чемпіонату.

       Учасники  Чемпіонату з водного  туризму показували свої вміння у виступах на каяку.  Перше місце виборов Денис Попович – Черниховецької ОТГ, а друге і третє Віталій Кузевич та Сергій Процик  з Бучацького району.

        День закриття – весняно-літнє сонце посилило святковий настрій урочистої миті.

       Почесне звання переможців та призерів 48 Чемпіонату області зі спортивного туризму серед юнаків з виду пішохідний туризм здобули команди: Великобірківського  БТШ (Тернопільського р-н) – керівник-тренер Тарас Серба, ТОКЦТКСЕУМ – керівник-тренер Сергій Борщ, Микулинецька ОТГ – керівник –тренер Андрій Капуста, що посіли відповідно I. II  і  III загально-командні місця.

        За програмою Спортивних ігор місця розподілилися у такій послідовності. Переможну першість отримала команда Великобірківського  БТШ (Тернопільського р-н) – керівник-тренер Тарас Серба, на друге місце перемістилась команда Микулинецька ОТГ – керівник –тренер Андрій Капуста, третє місце виборола команда Козівського району – керівник-тренер Орест Медвєдєв.

       Переможцями і призерами ІІІ-го водного Чемпіонату серед юнаків стали команди: Бучацького району – керівники-тренер  Ірина Гуцул,  Черниховецької ОТГ – керівник-тренер Ігор Попович, м. Чорткова – керівники-тренер Іван Панчук, що посіли відповідно I. II  і  III загально-командні місця.

       Однозначно, що лише за умови наявності меценатів та відповідального ставлення установ-організаторів, яким і належить висловити особливу подяку, захід був проведений на високому рівні.

        Особливу вдячність необхідно сказати: директору ТОВ «Зорепад» п. Сергію Іванову, Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Володимиру Ванджурі, заступнику директора Струсівської  ЗОШ І-ІІІ ст.ім. Степана Будного Любові Гривняк та директору Юрію Лавриніву. Благодійникам: українській мережі туристського спорядження «Ґорґани», виробнику «Турбат» - торговому представнику Роману Задорожному та керівнику туристсько-спортивного клубу «Тернопіль» - Олександру Рибакову.  

       Нехай туристські стежки, наполегливість, здоровий спосіб життя сприяють новим зустрічам юних мандрівників та вдалим стартам на спортивно-туристських дистанціях.

Comments