Головна‎ > ‎

Роль музейної педагогіки у національно-патріотичному та військово-патріотичному вихованні підростаючого покоління

опубліковано 22 груд. 2017 р., 00:54 ТОКЦТКСЕУМ Позашкільний навч.заклад

        

         За такою актуальною темою для сьогодення 21 грудня 2017 року на території ОТГ відділу освіти, охорони здоров’я, культури, туризму, молоді та спорту Борсуківської сільської ради Борщівської ЗОШ І-ІІІ ст. ім.Я.П.Горошка, що в Лановецькому районі науково-краєзнавчим відділом ТОКЦТКСЕУМ проведений обласний семінар-практикум керівників музеїв закладів освіти системи Міністерства освіти і науки України.

        У відкриті заходу брали участь Фалінським Михайло Васильович, завідувач науково-краєзнавчим відділом, Бондарець Валерій Михайлович, начальник відділу освіти, Дзюба Валентин Григорович, директор Борщівської ЗОШ І-ІІІ ст. ім.Я.П.Горошка.

        В ході роботи семінару висвітлювались актуальні питання пов’язані з роботою музеїв закладів освіти, їх керівників, володіння нормативно-законодавчою базою, що стосується музеїв, формування освітнього простору в закладах освіти у відповідності виконання обласної програми з національно-патріотичного та військово-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді, навчально-методична робота педагогічних колективів області з питань роботи координаційних рад, учнівського самоврядування засобами пошуково-дослідницької та пошуково-краєзнавчої роботи.

       Під час урочистої академії присвяченої 60-ччю від дня народження Горошка Я.П. та освітньо-музейного практикуму досвідом роботи ділилися Оксенюк Андрій Михайлович, класний керівник 9 класу, вчитель української мови та літератури Борщівської ЗОШ І-ІІІ ст. ім.Я.П.Горошка, Палуб’як Андрій Орестович, керівник музею Дарахівської ЗОШ І-ІІІ ст. Теребовлянської ОТГ, Богач Ярослава Іванівна, керівник музею «Пам’ять» Тернопільського технічного музею, Сурмачевський Віктор Ярославович, керівник музею історії села Горожанської ЗОШ І-ІІІ ст. Монастириського району, Гачкевич Марія Василівна, керівник народознавчо-краєзнавчого музею «З бабусиної скрині, дідусевого горища» Матвіївського НВК Шумського району.

        Починаючи з 2016 року, для учнівської молоді, юних екскурсоводів та їх керівників є важливим завданням розвиток та розширення мережі музеїв навчальних закладів, поповнення вітрин новими експонатами та виконання завдань всеукраїнського щорічного конкурсу екскурсоводів «Край, в якому я живу», де щорічно за рекомендацією Міністерства освіти і науки України визначаються профілі музеїв, за якими делегація області бере участь у Всеукраїнському етапі.

Comments