Головна‎ > ‎

Подорожують Тернопільщиною наші колеги із Дніпра!

опубліковано 27 лист. 2017 р., 09:21 ТОКЦТКСЕУМ Позашкільний навч.заклад   [ оновлено 28 лист. 2017 р., 00:04 ]

        У період з 16 по 20 листопада 2017 року Дніпропетровським дитячо-юнацьким центром міжнародного співробітництва спільно з Тернопільським обласним комунальним центром туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді організовано та проведено патріотичну екскурсійно-пізнавальну подорож до Тернопільської області під гаслом „Схід і Захід разом” для 26 кращих вихованців гуртків «Спортивне орієнтування» (керівники Рудакова Олена Миколаївна, Купрієнко Олександр Васильович) та «Водний туризм» (керівник Гордієнко Олексій Олексійович) ДДЮЦМС.

        Програма патріотичної екскурсійно-пізнавальної подорожі до цього дивовижного краю, з неймовірними краєвидами та старовинними замками, була дуже насиченою і різноманітною. Вихованці гуртків відвідали підземні скарбниці Подільського краю – єдиний в Україні музей-печера Вертеба, яка відіграла надзвичайно важливу роль у відновленні древньої історії світу і посідає особливе місце серед усіх пам’яток трипільської культури, та печеру Кришталева – одну з найбільших гіпсових печер Європи.

        Не залишили байдужими вихованців Центру колекції Борщівського краєзнавчого музею, найважливішими серед яких є: археологічна (унікальні матеріали трипільської культури); етнографічна (стародавні вишиті борщівські сорочки); мистецька (твори українських художників, передані Міністерством культури України, твори місцевих художників); нумізматична; колекція Борщівської чорної вишитої сорочки кінця XIX — поч. XX ст; оригінальними експонатами відображено події І та ІІ Світових війн. Вразили і зацікавили дітей діорама «Битва за Тернопіль», що відтворює вуличні бої в центрі міста, та стенди з матеріалами про громадянський подвиг наших сучасників-учасників АТО.

        В історії України було чимало важких сторінок. Одну з них наочно демонструє найбільший в Україні Тернопільський історико-меморіальний музей політичних в’язнів. Камери та карцери, знаряддя тортур передали дітям історію національно-визвольної боротьби на теренах Тернопільщини.

        Цікаві оглядові екскурсії познайомили гуртківців з культурними та духовними пам’ятками Тернопілля: Микулинецький замок, Троїцький костел, незвичайної краси Марійський духовний центр в с. Зварниця. Діти відвідали скельний монастир, пройшли Хресною дорогою та завітали до церкви Св. Онуфрія у мальовничому с. Рукомиш. В місті Збараж, що знаходиться в 24 км від Тернополя, гуртківці відвідали старовинний Збаразький замок - основний осередок національного заповідника “Замки Тернопілля”, стіни якого й досі пам'ятають національно-визвольну війну і облогу Богдана Хмельницького.

        Екскурсійно-пізнавальна патріотична подорож до Тернопільської області не тільки познайомила гуртківців з унікальною історико-культурною спадщиною України, але й спонукала підростаюче покоління ще більше любити і знати свою Батьківщину, свій рідний край.


Світлина від Dducms Kolobok.

Comments