Головна‎ > ‎

Підвищення якості надання послуг позашкільною освітою області

опубліковано 4 груд. 2014 р., 12:20 ТОКЦТКСЕУМ   [ оновлено 4 груд. 2014 р., 12:23 ]

24 листопада 2014 року в обласному центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді відбулася нарада керівників позашкільних навчальних закладів області [1]. 

Директори позашкільних навчальних закладів області усіх рівнів підпорядкування, працівники лабораторії виховної роботи та громадянської освіти обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти проаналізували виконання цільової соціальної програми розвитку позашкільної освіти Тернопільщини та визначили планові завдання її подальшої діяльності.

Відкриваючи нараду директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Любомир Крупа звернув увагу присутніх на необхідність реалізації стратегічних завдань інноваційного розвитку освіти Тернопільщини, в тому числі підвищення якості надання послуг позашкільною освітою.

Пропозиції щодо вдосконалення системи позашкільної освіти та створення умов для діяльності ПНЗ як координаційних центрів виховної, організаційно-методичної роботи на місцях висловили в своїх повідомленнях:

- основні напрямки та вимоги до планування роботи позашкільних навчальних закладів в 2015 році;

Наталя Волощук – головний спеціаліст відділу спеціальної, позашкільної освіти та виховної роботи департаменту освіти і науки облдержадміністрації.

- оновлення змісту освіти у позашкільних навчальних закладах на основі компетентнісного підходу до впровадження нових напрямків гурткової роботи, форм і методів її реалізації;

Тетяна Кухарська – заступник директора обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.

- основні напрямки розширення мережі гуртків ПНЗ професійного самовизначення старшокласників, в тому числі на базі ПТНЗ, ВНЗ, міжшкільних навчально-виробничих комбінатів. Системна профорієнтаційна робота.

Йосиф Кохан - директор Тернопільського обласного комунального центру науково-технічної творчості школярів та учнівської молоді.

- співпраця з молодіжними громадськими організаціями, як дієвий засіб національного, військово-патріотичного виховання позашкільної системи освіти.

Оксана Пшенична – директор обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді.

- досвід роботи обласної школи лідерів управлінської майстерності в створенні волонтерських загонів, надання допомоги та ведення конструктивного діалогу з учнівською та студентською молоддю східних областей України.

Світозара Хома – методист лабораторії виховної роботи та громадянської освіти обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти.

Про організацію роботи позашкільних навчальних закладів області в зимовий канікулярний період інформував Іван Герц - директор обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.

Заступник начальника управління – начальник відділу департаменту освіти і науки облдержадміністрації Наталя Моравська ознайомила присутніх з узагальненими методичними рекомендаціями за підсумками проведення наради.

Comments