Головна‎ > ‎

Найкращі ліки від буденності

опубліковано 18 лют. 2015 р., 12:23 ТОКЦТКСЕУМ   [ оновлено 18 лют. 2015 р., 12:36 ]
 

Що спонукає людей, залишивши теплу домівку, шукати пригод у зимових Карпатах? На це запитання докладно можуть відповісти гуртківці Тернопільського обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді, що здійснили протягом вихідних мандрівку на Яблуницький перевал, який розмежовує райони Прикарпаття та Закарпаття.

Висота Яблуницького перевалу становить 931 метр над рівнем моря1. Звідси відкриваються чудові панорамні краєвиди на Чорногірський хребет і його величні вершини Петрос і Говерлу, про які в гуцульському краї переповідають багато легенд. З північного боку на обрії здіймаються Горгани з вершинами Синяк і Хом’як.

Навкруги виблискує сніг і все довкола – ліс, хатки, ялинки – має неповторний казковий і первісно-чистий відблиск. Саме у таких місцях діти легко навчаються любити природу, берегти її скарби, опікуватися збереженням довкілля, адже тут на власні очі гуртківці бачать красу і велич цього неповторного краю.

А ще зимові Карпати ваблять туристів своєю прадавньою етнічною культурою, де збереглися до наших днів і тісно вплелися у сучасне життя старі українські обряди, де по сьогоднішній день відбуваються костюмовані дійства, процвітають гуцульські ремесла, живуть вірування, традиції села.

Краєзнавство тут можна вивчати не з підручників, а в безпосередньому спілкуванні з людьми, що зберегли цей неповторний гуцульський колорит.

Кілька днів у мальовничих Карпатах подарували дітям незабутні враження від катання на конях, стрімких спусків на гірських лижах.

Усе це було весело, цікаво, пізнавально і небуденно. Енергетика Карпатського краю додала гуртківцям здоров’я і наснаги, а сама мандрівка сприяла всебічному розвиткові кожної дитини, активний відпочинок прищепив навички здорового способу життя, а неоціненний досвід мандрівництва додав гуртківцям впевненості у власних силах. Фотоальбом.

Comments