Головна‎ > ‎

Місцями героїки та скорботи Першої світової війни

опубліковано 7 лист. 2017 р., 23:25 ТОКЦТКСЕУМ Позашкільний навч.заклад

Упродовж осінніх канікул з 31.10 по 01.11 вихованці гуртків «Юні краєзнавці» та «Джура» (керівники – Михайло Фалінський, Василь Вовк) провели навчально-тренувальний збір-похід по території Бережанщини.

Більше 75 км по селах Бережанського краю промандрували гуртківці, де відвідали історико-культурні, духовні та природні пам’ятки у селах Посухів, Лісники, урочище «Рай», село Гутисько, село Підвисоке та місто Бережани і його околиці.

Гуртківці під час заходу проводили дослідження, описували факти героїко-історичного минулого Першої світової війни, відвідали кладовища УСС в с.Посухів, Лісники, пройшли хресною дорогою до усипальниці Ісуса Христа, реконструйованої у глибині каменю, братську могилу УСС з місця останнього спочину двохсот офіцерів турецької армії, які воювали у складі союзних військ на боці Австрії в с.Гутисько. Ознайомилися з історичним монументом українцям, депортованим з Польщі 1945-46 років. Загальним акордом заходу було сходження на гору стрілецької слави Лисоню. Гуртківці дослідили  історичні факти, що бої на г.Лисоня між російськими військами та австрійською армією, у складі якої воювали українські січові стрільці тривали впродовж серпня-вересня 1916 року. У боях загинуло 28 старшин, 81 стрілець, 293 вояків поранено. На г.Лисоня підсумком збору-походу стали слова В.Стуса: «…Ми ще повернемось, обов’язково повернемось, бодай – ногами вперед, але: не мертві, але: не переможені, але: безсмертні!»
 

Comments