Головна‎ > ‎

Формування громадянської свідомості виховання патріотизму та духовності засобами екскурсійної діяльності у музеях закладів освіти області

опубліковано 28 лист. 2019 р., 01:05 ТОКЦТКСЕУМ Позашкільний навч.заклад

      

   

      27 листопада 2019 року на базі навчальних закладів Підволочиської гімназії ім. І.Франка та Магдалієвської ЗОШ І-ІІІ ступенів ім.Р.Голоядів за вище згаданою темою було проведено обласний семінар-практикум методистів методичних кабінетів області, керівників музеїв закладів освіти, відповідальних за роботу музеїв у відділах (управліннях) освітою. У відкритті семінару-практикуму брали участь завідувач науково-краєзнавчим відділом Михайло Фалінський, методист відділу Олег Роган, завідувач методичним кабінетом Підволочиської ОТГ – Галина Сакевич, директор Підволочиської гімназії ім.І.Франка – Оксана Коцій, начальник відділу освіти Скалатської міської ради – Тетяна Добенька, директор Магдалієвської ЗОШ І-ІІІ ст.ім.Р.Голоядів – Оксана Махніцька.

       Робота семінару-практикуму висвітлювала пріоритетні напрямки розвитку музейної справи закладів освіти, удосконалення пошуково-дослідницької та науково-краєзнавчої роботи учнівської молоді з розвитку історичного краєзнавства, підготовки юних екскурсоводів, розроблення тематичних екскурсій у відповідності до завдань сучасного музею.

       Керівники музеїв національно-патріотичного спрямування «За Україну, за її волю» Леся Едуардівна Плитка Підволочиської гімназії ім.І.Франка, та історичного музею Родини Голоядів – Дмитерко Наталія Павлівна Магдалієвської ЗОШ І-ІІІ ступенів ім.Р.Голоядів, перед учасниками семінару разом із своїми екскурсоводами довели до учасників семінару тематику ролі шкільних музеїв, як навчальної та практичної лабораторії з виховної роботи для учнівської молоді та пріоритетного напрямку національно-патріотичного та військово-патріотичного виховання.

        На завершення семінару шкільними радами музеїв та юними екскурсоводами були підготовлені та продемонстровані виховні заходи:

-                     Посвята учнів школи у курінь «Львинець» за участю учасників які воювали на Сході України;

-         Тематичний пролог-реквієм «Зродились ми з великої години» на прикладі сімї Родини Голоядів, які проживали на території сіл Теклівка та Магдаліївка Підволочиського району.

   Учасникам семінару-практикуму видано свідоцтва про Державну реєстрацію музеїв закладів освіти системи Міністерства освіти і науки України, що перебувають на обліку Управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації.

Comments