Представниця Тернопільщини у п'ятірці кращих!

опубліковано 18 черв. 2021 р., 03:24 ТОКЦТКСЕУМ Позашкільний навч.заклад

17 червня 2021 року в онлайн режимі з ініціативи Київської Малої академії наук учнівської молоді за підтримки Національної спілки краєзнавців України, з метою популяризації нематеріальної культурної спадщини України, зокрема національної кухні, через знайомство з її кулінарними традиціями проведено фінал Всеукраїнського конкурсу "Український борщ - національний бренд кулінарної культури".

Вихованка краєзнавчого гуртка, учениця 6-Б класу Лановецького закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ст. №2 Лановецької територіальної громади Кременецького району Смосюк Марта разом зі своєю бабусею стала переможцем Всеукраїнського конкурсу у номінації "Борщ у родинному колі", за що в подальшому отримає нагороду.

Організаційно-методичний супровід забезпечував науково-краєзнавчий відділ (завідувач - Михайло Фалінський).

Отож, найкращі вітання переможниці та її бабусі. Бажаємо творчих злетів та перемог, а також в майбутньому стати найкращим кулінаром України та світу!

Запис без заголовка

опубліковано 16 черв. 2021 р., 04:02 ТОКЦТКСЕУМ Позашкільний навч.заклад

   

З 10-го по 12 червня 2021р. у місті Вінниці в урочищі городище Сабарівського лісового масиву проводився відкритий Чемпіонат Вінницької області з пішохідного туризму. 

Нашу область на даних змаганнях представляли гуртківці Тернопільського обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту, екскурсії учнівської молоді з команди «КРОК» гурток «Спортивний туризм» (тренер Борщ С.В): Гулик Олег, Лясота Злата, Коваль Любомир, Зварич Юліана, Бородай Віктор та Бородай Максим.

Учасники змагались на двох дистанціях ІІІ - го класу «Смуга перешкод» та «Крос-похід» в віковій групі «Юнаки старші» 2003-2008 р.н.

Всі дві дистанції відбувалися в один день, тому всім учасникам знадобилось чимало зусиль та часу для подолання природних перешкод.

Першою дистанцією була «Смуга перешкод», на яку наші спортсмени потратили  28 хвилин бігового часу та отримали шість балів штрафу за неправильні дії. В підсумку команда «КРОК» посіла 3 місце, поступившись двом командам з Вінниці - «Меридіан ВТК1» та «5+1», які посіли відповідно друге та перше місця.

Після недовготривалої перерви (до 2 годин), команди зібрались для виступу на дистанції «Крос-похід», який відрізнявся від класичного крос-походу.

Дана дистанція умовно складалася з двох частин; перша 1-5 технічні етапи, друга 6-9 технічні етапи, які мали свої бонусні бали та заданий час на подолання.

На першій частині дистанції п’ятьох учасників команди судді розводили на технічні етапи, де їх мали знайти та забрати свої члени команди, пройшовши даний технічний етап. На старті залишилось лише по одному учаснику від команди, які стартувавши всі разом, бігали та знаходили своїх учасників на технічних етапах в повноцінну команду (6 чоловік), якою потім проходили другу частину дистанції.

В підсумку, майже за 4 години роботи на дистанції, команда «КРОК» Тернопільського ОКЦТКСЕУМ виборола 2 місце поступившись  досвідченим учасникам з команди «5+1» з Вінницької ТГ, яка посіла 1 місце. А 3-ю стала команда  «Меридіан ВТК1» з м. Вінниці.

За підсумками двох дистанцій команда «КРОК» посіла 2 загальнокомандне місце, та отримала грамоти та медалі від Вінницької обласної федерації спортивного туризму України.

Вітаємо всіх учасників команди «КРОК» та керівника команди Сергія Борща  зі здобутими нагородами  та бажаємо подальших успіхів на дистанція ІV класу на Чемпіонаті України з пішохідного туризму.

 

"Зродились ми великої години..."

опубліковано 14 черв. 2021 р., 03:45 ТОКЦТКСЕУМ Позашкільний навч.заклад

  
   

Сурми з пісні сповістили, що 12 і 13 червня 2021 року на території Тернопільської ЗОШ І-ІІІ ст. імені Руслана Муляра відбулося урочисте відкриття ІІ обласного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура"), де зібралися молоді джури і соколи закладів освіти області.

Цьогоріч Гра на теренах Тернопільщини проходить вже у 13-ий раз.

На урочистій церемонії взяли участь заступник голови Тернопільської обласної державної адміністрації Віктор Устенко, голова постійної комісії Тернопільської обласної ради з питань освіти, науки, молодіжної політики, фізичної культури і спорту Володимир Мисик, начальник управління освіти і науки ТОДА Ольга Хома, директор ТОКЦ туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій, головний суддя Оксана Пшенична.

Програма Гри включала такі види: "Конкурс строю та маршової пісні "Впоряд", "Неповне складання та розбирання автомата АК-74", "Стрільба", "Метання гранати в ціль", "Спорядження магазину патронами", "Тактична підготовка з елементами саперної підготовки", "Фізична підготовка", "Смуга перешкод", конкурсні види: "Відун", "Пластун (топографічна підготовка+орієнтування"), "Рятівник".

Гру завершено, але суддівська колегія опрацьовує протоколи проведення Гри, які найближчим часом будуть оприлюднені на нашій сторінці та сайті. Слідкуйте за новинами.

Орієнтування у паркових зонах

опубліковано 8 черв. 2021 р., 02:29 ТОКЦТКСЕУМ Позашкільний навч.заклад

   
                                     


        Цьогорічні традиційні змагання відкрита першість області зі спортивно-туристського орієнтування в паркових зонах в рамках Всеукраїнських масових спортивних заходів “Спорт для всіх в парках і скверах” присвячена Всесвітньому дню охорони навколишнього середовища  відбулися у парку «Національного відродження» зібравши, різного віку, команду прихильників здорового способу життя та жаги до перемоги. Урочистий настрій відкриття та інтрига нагород, спонукали до перемоги.

         І ось момент старту настав, поставивши перед кожним випробування а саме пошук контрольних пунктів, що були розташовані на теренах парку.          Молодшим учасникам вікових груп 10-16 років та 35 річним і старшим а також сімейним парам, їх необхідно було віднайти за вибором, для інших вікових груп у заданому напрямку із поступовим зростанням номерів. Ті учасники які більше віднайшли за коротший проміжок часу і здобули почесні місця у турнірній таблиці. На дистанції за вибором:

-       у віковій групі 10-12 років серед дівчат  переможницею стала Аліна Жук, а відповідно ІІ і ІІІ місця здобули Соломія Шинкарчук та Неоніла Гулька;   серед хлопців у тій ж віковій групі фінішну стрічку першим перетнув Іван Кутрань, а ІІ і ІІІ місце здобули Юрій Кулишко та Дмитро Якимчук;

-       у віковій групі 13-14 років серед дівчат переможницею стала Ірина Легкун, а другу сходинку посіла  Діана Коновалова;

серед хлопців у тій ж віковій групі нагороду виборов Арсен Ткачук;

-       у віковій групі 35 років і старші серед жінок переможницею стала Галина Фалінська, а серед чоловіків нагороду здобув Андрій Легкий.

Окрема категорія спортсменів «сімейні пари» діти віком до 10 років та батьки. У цій номінації переможну фінішну стрічку перетнули сім’ї: Мар’ян Цапай та його брат Євген, друге місце здобули Сергій Борщ із сином Олександром, а третю сходинку посіли Роман Мороз  із сином Назаром.

На дистанції у заданому напрямку:

-       у віковій групі 15-16 років серед дівчат першість очолила Інна Матвіїв,  а другу сходинку посіла Вікторія Камінська, третьою стала Христина Нечай;

-       у віковій групі 17-18 років серед юнаків першість очолив Назарій Скалецький,  а другу сходинку посів Михайло Грухін;

-       у віковій групі 19-20 років серед чоловіків переможцем став Тарас Чорний;

-       у віковій групі 21-34 років серед жінок переможницею стала Оксана Мороз, а другу сходинку посіла Анна Семчук;

у віковій групі серед чоловіків стрічку першості перетнув  переможець Іван Заставний.

         Захід було організовано спільною працею Тернопільського обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді (директорка Оксана Пшенична) та Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» (директор Володимир Ванджура).

Цьогорічний день змагань залишиться у пам’яті учасників як осяяний літнім промінням очікуваного тепла, з відчуттям самореалізації і втіленням задумів сьогодення і майбутнього.

        

Фізкультурно-оздоровчий захід з туристсько-краєзнавчого пішохідного КВЕСТУ

опубліковано 8 черв. 2021 р., 02:17 ТОКЦТКСЕУМ Позашкільний навч.заклад

  
 
      Цьогоріч 5 червня традиційний відкритий обласний фізкультурно-оздоровчий захід з туристсько-краєзнавчого пішохідного квесту  “Спорт для всіх – твій орієнтир”  присвячений Дню пам’яток історії та культури та Дню захисту дітей  відбулися на території гідропарку «Топільче». Завершення навчального року, відчуття очікуваних літніх канікул, погідний літній день згуртували юних любителів цікавих пригод до квестової гри.

  Випробуванням для команд-учасників стало подолання маршруту, де слід проявити спритність, кмітливість, образне мислення, вміння розгадувати анаграми, ребуси, володіння інформацією про наш край та його історію.

По вікових групах місця розподілили:

-  9-10 років переможцями стала команда Вероніка Надбережна і Софія Батожинська, а другу сходинку посіли  Вікторія Когут і Дмитро Микула – керівник Анна Семчук, а третю позицію посіла команда Соломії Шинкарчук і Катерини Завидовської – керівник Галина Фалінська;

-  11-12 років стрічку першості перетнула команда у складі Соні Літинської і Олександра Гусакова – керівник Ірина Долішня, а наступні дві нагороди вибороли команди у складі Аліни Жук і Костянтина Тимочка – керівник Анна Семчук, та Софія Шинкарук – керівник Галина Фалінська;

-  13-14 років переможцями стали команда у складі Ірини Легкун і Валентини Крупи – керівник Роксолана Плахотнік, а другі і треті місця здобули Вікторія Корендій і Олександер Попек – керівник Анна Семчук та Яна Стопчак і Юлія Стопчак – керівник Зоя Ліщук;

-  15-18 років перемогу виборола команда у складі Інни Матвіїв і Христини Нечай – керівник Алла Боровик, а друге і третє місце посіли Антоніна Ярмаш і Діана Белейчик – керівник Зоя Ліщук, Вікторія Камінська і Максим Юрків – керівник Алла Боровик.  

         Захід було організовано спільною працею Тернопільського обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді (директорка Оксана Пшенична) та Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» (директор Володиир Ванджура).

         До нових зустрічей та цікавих пригод на туристичних стежках та спортивних змаганнях 2021 року.

Запис без заголовка

опубліковано 8 черв. 2021 р., 01:45 ТОКЦТКСЕУМ Позашкільний навч.заклад


                

    З метою популяризації спелеотуризму серед учнівської молоді, якісної підготовки команд до відкритих змагань Тернопільської області зі спелеоорієнтування «Кубок пам’яті Володимира Олександровича Радзієвського» з 3 по 4 червня 2021 року Тернопільським обласним комунальним центром туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді проведений семінар-практикум керівників гуртків туристсько-краєзнавчого профілю загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів області у печерах Кришталева та Млинки Чортківського району.

Учасники семінару взяли участь у навчальних змаганнях на дистанціях з видів заданий напрямок, позначений маршрут, маркована траса, орієнтування за вибором. Провели оцінку та аналіз результатів під час роботи у печері. На практиці ознайомилися з основними засадами спортивного орієнтування в печерах, специфіки підготовки і проведення змагань, методикою постановки дистанцій різного ступеня складності та рангу, підготовки картографічного матеріалу.

 

Турнір велотуристів Тернопілля

опубліковано 24 трав. 2021 р., 03:01 ТОКЦТКСЕУМ Позашкільний навч.заклад

  

        V-й   Чемпіонат Тернопільщини зі спортивного туризму (техніка велосипедного туризму) в рамках Всеукраїнських фізкультурно-оздоровчих заходів “Спорт для всіх в парках і скверах”  (присвячений Дню Героїв) є підсумком участі спортсменів-туристів у масових заходах навчального року.

 Випробування які виникли перед учасниками заходу, що відбувся 23 травня 2021 року, на теренах Тернопільського дендропарку (вулиць Бережанська-Львівська-Степана Будного) регіонально-ландшафтного парку “Загребелля” та перешкоди сплановані суддями (рух по бездоріжжю, крутий підйом і спуск по схилу, завдання з правил дорожнього руху та домедичної допомоги то що), на дистанції командна смуга перешкод, були цікавою несподіванкою для юних спортсменів-туристів. Дистанція підкорилася всім, але найсміливіші, спритніші, знаючі та вміючі розрахувати сили, враховуючи технічні характеристики свого залізного «коня» і командну роботу, досягли призових сходинок першості.

Відповідно до отриманих результатів, переможну стрічку першими перетнула команда Зборівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст №1  – керівник-тренер Михайло Наконечний, а другу і третю сходинку розділили між собою команди Козівського будинку дитячої та юнацької творчості – керівник-тренер Орест Медведєв та комунального закладу Тернопільської міської ради «Центру творчості дітей та юнацтва» –  керівник-тренер Андрій Демидась.     

Захід було організовано спільною працею Тернопільського обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді (директорка Оксана Пшенична) та Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» (директор Володиир Ванджура).  

           Висловлюємо щиру подяку тренерам, учасникам та всій суддівській колегії яку очолив Петро Білоус за плідну співпрацю в організації та проведенні заходу. 

Весняні старти юних спортсменів-туристів

опубліковано 17 трав. 2021 р., 02:37 ТОКЦТКСЕУМ Позашкільний навч.заклад

  

Після тривалого затишшя, що було спричинено особливими карантинними обмеженнями та користуючись покращенням епідеміологічного стану, цьогоріч 15 травня було проведено Кубок Тернопільщини з основ пішохідного туризму серед юнаків та юніорів, присвячений 50-ти річчю з дня народження Михайла Костишина (1971-2014), учасника Революції Гідності, Героя України.

Ареною змагань став тренувальний майданчик спортивного туризму на прилеглій території до Тернопільської  загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №16                ім. Володимира Левицького (вул. Володимира Винниченка, 2), мікрорайон Дружба.

У випробуваннях на дистанціях різного рівня складності спортсмени-туристи поосібно демонстрували свій азарт, жагу до перемоги, що загострюється навесні, коли природа прокидається та наповнюється барвами та ароматами.

 На дистанції першого класу:

-         11-13 років серед  дівчат сходинку першості здобула Наталія Мацелюх (Тернопільський район, Великобірківська ОТГ), а другою стала Валерія Щіпська (місто Почаїв), третю сходинку посіла Мар’яна Цюник (Микулинецька ОТГ);

-         серед хлопців призову трійку сформували Іван Кутрань і Матвій Андрусик (місто Тернопіль), а третє місце виборов Роман Коробчук (місто Почаїв);

-        14-16 років серед дівчат перше місце здобула Христина Маліновська, а другою стала Тетяна Миколаїшин (Тернопільський район, Великобірківська ОТГ) і третє місце виборола Аліна Матвійчук (місто Бучач);

-         хлопці розподілили місця між собою, де переможцем став Арсен Мінайлюк (місто Почаїв), а друге і третє місця здобули Віталій Павло (Тернопільський район, Великобірківська ОТГ)  і Максим Собчак (місто Тернопіль).

     На дистанції другого класу:

-     15-17 років серед дівчат переможцем стала Анастасія Остапишин (місто Бучач), а призові нагороди за друге і третє місце вибороли Олеся Брусь (Монастириська ОТГ) та Антоніна Лещук (місто Почаїв);

-        серед хлопців сходинку першості посів Михайло Пуківський (с.м.т. Козова), а другим став Віталій Баула (Тернопільський район, Великобірківська ОТГ),  призову трійку замкнув Юрій Пташник (с.м.т. Козова).

     На дистанції третього класу:

-         16-17 років серед дівчат переможцями стали Тернополяни Злата Лясота  та Юліана Зварич; 

-    17-19 років серед хлопців переможцем та призерами стали Тернополяни Любомир Коваль, а другим став Віктор Бородай, призову трійку замкнув Денис Пелехатий.

     Висловлюємо щиру вдячність директору школи Руслані Базуновій за надану можливість проведення вищезгаданого заходу і громадській спортивно-туристській організації «КРОК» та керівнику Сергію Борщу за побудовану арену змагань і гостинний прийом учасників.

 Нехай туристські стежки, наполегливість, здоровий спосіб життя сприяють новим зустрічам юних мандрівників та вдалим стартам на спортивно-туристських дистанціях.

Запис без заголовка

опубліковано 16 квіт. 2021 р., 01:42 ТОКЦТКСЕУМ Позашкільний навч.заклад

  

15.04.2021 науково-краєзнавчим відділом проведено обласний семінар-нараду з організації та методичного супроводу проведення І, ІІ етапів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), у якому взяло участь 90 учасників. В роботі семінару з доповідями виступили директор Тернопільського обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді Оксана Пшенична, завідувач науково-краєзнавчим відділом Михайло Фалінський, методист відділу Тетяна Яріш та спікери Валерій Бондар, директор Тернопільського міжшкільного ресурсного центру Тернопільської міської ради, керівник гуртків козацько-лицарського виховання «Джура», голова ГО «Українська молодь – Христові м.Тернопіль» Ірина Драгущак, голова ГО МНК Василь Капустинський, заступник директора з НВР Олег Роган.

У процесі проведення заходу з учасниками було обговорено попередні умови з організації та проведення гри на місцях, а також участь закладів освіти у масових заходах національно-патріотичного та військово-патріотичного спрямування.

За підсумками проведення семінару-наради будуть враховані усі побажання учасників та надіслані матеріали для використання в роботі з підготовки роїв до участі в ІІ обласному етапі Гри.

Краєзнавці України творили історію минулого, сьогодення і майбутнього!

опубліковано 26 бер. 2021 р., 02:26 ТОКЦТКСЕУМ Позашкільний навч.заклад

    25 березня у Черкаській області з ініціативи Міністерства освіти і науки України спільно з Черкаським обласним центром туризму, краєзнавства, екскурсій учнівської молоді була проведена VI Всеукраїнська історико-краєзнавча онлайн-конференція «Державотворчі процеси в Україні: через віки у XXI століття».

    Нашу область представляли здобувачі освіти закладів загальносередньої освіти та закладів позашкільної освіти області – Перець Уляна, учениця 11 класу Підволочиської ЗОШ І-ІІІ ст. Підволочиської ОТГ Тернопільського району (керівник Довгань Наталія Олексіївна), Михайлюк Вікторія, учениця Гадинківської ЗОШ І-ІІІ ст. Копичинецької ОТГ Чортківського району (керівник Василишин Степан Юрійович).

    Учасники конференції у своїх виступах ділилися науково-краєзнавчими дослідженнями про видатних людей, які стояли і стоять у витоків історії державотворчих процесів в Українській державі. За підсумками проведення конференції учасники будуть нагороджені грамотами та дипломами МОН України та Департаменту освіти і науки Черкаської облдержадміністрації та пам’ятними виданнями тез з якими вони виступали.

    Працівники науково-краєзнавчого відділу висловлюють слова щирої подяки учасникам і керівникам закладів освіти за проведену роботу, за те що тримають руку на пульсі з розвитку історико-краєзнавчої роботи серед дітей та учнівської молоді.


1-10 of 192