Про проведення семінару

опубліковано 2 бер. 2021 р., 02:16 ТОКЦТКСЕУМ Позашкільний навч.заклад

Відповідно до річного плану роботи Тернопільського обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді на 2021 рік, затвердженого управлінням освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації 11.12.2020, планується проведення семінар-наради 17 березня 2021 року з 11.00 до 14.00 год. в он-лайн режимі.

До участі у даному заході запрошуються завідувачі туристсько-краєзнавчих, організаційно-масових, спортивно-туристських відділів, керівники гуртків туристсько-спортивного профілю, керівники команд та спортивних туристських походів учнівської та студентської молоді центрів туризму і краєзнавства учнівської молоді, будинків творчості школяра.

Інформація для підключення до семінару-наради з використанням платформи GoogleMeet буде надіслано додатково.

Під час семінару-наради планується обговорення питань плану заходів на 2021 рік та особливостей їх проведення, використання дистанційних форм роботи (обмін досвідом), новини нормативно-правової бази (зокрема щодо медичного забезпечення спортивних змагань) тощо.

Просимо не пізніше 12 березня 2021 року визначити учасників семінару-наради від Вашого закладу та повідомити про участь Ваших представників у вищезгаданому заході (для визначення кількості учасників та вирішення технічних питань), заповнивши реєстраційну форму-анкету за посиланням https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdPwlTUNNxCVgR2WiW3LjjMtUCDuJmiFVJx_qIZ9LuOhjMDkQ/viewform?usp=sf_link.

Також пропонуємо повідомити про бажання презентувати свій досвід щодо організації дистанційної роботи (повідомлення до 5 хвилин), а також питання, які, на Вашу думку, доцільно обговорити на семінарі-нараді.

Про участь в семінарі та Ваші пропозиції просимо повідомити на електронну пошту ТОКЦТКСЕУМ centr_tur@ukr.net, організаційно-масовий відділ 

Вітаємо з перемогою у конкурсі «Джерело творчості»!

опубліковано 25 лют. 2021 р., 01:31 ТОКЦТКСЕУМ Позашкільний навч.заклад


   

22 лютого 2021 року на базі центру творчості дітей та юнацтва у м.Тернополі відбувся очний тур ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу «Джерело творчості».

Конкурс «Джерело творчості» є щорічним конкурсом педагогічної майстерності керівників гуртків за різними напрями позашкільної освіти.

В обласному етапі змагались педагоги різних позашкільних закладів Тернопільської області. 

Цього року Тернопільський обласний комунальний центр туризму, краєзнавства, спорту, туризму та екскурсій учнівської молоді представляли троє педагогів туристсько-краєзнавчих гуртків: Ліщук Зоя Степанівна (гуртки «Етнографічне краєзнавство»), Семчук Анна Андріївна (гуртки «Географічне краєзнавство», «Юні туристи-краєзнавці»), Долішна Ірина Ігорівна (гуртки «Історичне краєзнавство», «Юні туристи-краєзнавці»).

До очного туру за результатами журі ввійшла Ірина Долішна, яка і змагалася у фінальному етапі обласного конкурсу, у якому взяли участь 8 фіналістів.

Відповідно до умов проведення заходу, конкурсна програма складались з 2 випробувань: самопрезентації: «Моє педагогічне кредо» та фрагменту заняття «Запрошуємо у світ творчості», на яких фіналісти демонстрували свою майстерність, професійні та творчі здібності.

Пишаємось педагогом – переможцем конкурсу «Джерело творчості» у номінації «Керівник гуртка – 2021» (туристсько-краєзнавчий напрям позашкільної освіти) із призовим ІІ місцем

Вітаємо з перемогою і бажаємо подальших успіхів у ІІІ Всеукраїнському етапі, що проходитиме у м.Києві у червні. 

Край, в якому я живу!

опубліковано 23 лют. 2021 р., 03:10 ТОКЦТКСЕУМ Позашкільний навч.заклад

 

Моя Україна, ти мій пісенний краю,

Моя надія в радості й журбі,

Поки живу – тобі пісень співаю,

Свій кожен день присвячую тобі.

Веду екскурсію і про музей

Я свій тобі розповідаю

     В області завершено ІІ он-лайн етап Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв закладів освіти «Край, в якому я живу».

Науково-краєзнавчий відділ спільно з компетентним журі завершив підведення підсумків конкурсу. Переможцями обласного етапу за напрямками стали:

- військово-історичний:

 Андрія Бабура, вихованець історико-краєзнавчого гуртка Волинсього ліцею ім.Нестора Літописця Кременецького району, з екскурсією на тему: «Життя заради майбутнього», педагогічний керівник – учитель історії Віталій Миколайович Савчук;

- історичний:

 Аліна Боровська, здобувач освіти гуртка «Юний краєзнавець» комунальної установи закладу позашкільної освіти «Заліщицький будинок дитячої та юнацької творчості» Заліщицької міської ради, з екскурсію музеєм «Стрілецької слави», педагогічний керівник – керівник гуртків Віталій Володимирович Каспрук;

- технічний:

 Вікторія Котова, здобувач освіти гуртка «Художня обробка деревини» Кременецького центру дитячої творчості Кременецької міської ради, з екскурсією на тему «Наш пошук і творчість – тобі, Україно», педагогічний керівник – керівник гуртків-методист Юрій Федорович Деревінський.

За підсумками конкурсу учасники та їхні керівники будуть нагороджені грамотами управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації, Тернопільського обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді.

Крім цього, переможці обласного етапу 23-24 березня ц.р. будуть захищати честь нашої області на Всеукраїнському етапі в дистанційній формі он-лайн, що проводитиме Міністерство освіти і науки України.

 

 

Змагання юних скелелазів

опубліковано 23 лют. 2021 р., 03:05 ТОКЦТКСЕУМ Позашкільний навч.заклад

    

   

        21 лютого у приміщенні актової зали Тернопільського дитячо-юнацького пластового центру «ПЛАСТ», де розміщений скелелазний тренажер, відбулися змагання зі скелелазіння у закритому приміщенні серед гуртківців Тернопільського обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді, присвячені Героям Небесної Сотні.

             Перед початком спортивної частини змагань відбулося урочисте вшанування пам’яті Герої Небесної Сотні.

         У подальшому юні скелелази демонстрували свою спритність та вміння у подоланні скельних маршрутів на штучному тренажері. Змагання відбувались у п’ятьох вікових групах окремо серед дівчат та хлопців. Цілеспрямованість, спритність та швидкість, стали запорукою успіху, при подоланні маршрутів у виді на швидкість.

         У вікових групах:


-         8-9 років серед дівчат сходинку першості здобула Адріана Іваницька а другою стала Катерина Білик, третю сходинку посіла Вероніка Надбережна;

-         серед хлопців призову трійку сформували Арсен Карепінь і Данило Міщанин а третє місце виборов Домінік Обиденков;


-          10-12 років серед  дівчат сходинку першості здобула Ірина Легкун а другою стала Олеся Лебідь, третю сходинку посіла Антоніна Ярмаш;

-         серед хлопців призову трійку сформували Іван Кутрань і Матвій Андрусик а третє місце виборов Дмитро Якимчук;


-         13-14 років серед дівчат перше місце здобула Діана Коновалова, другі і треті місця вибороли Вікторія Габуда та Софія Галушка;

-         хлопці розподілили місця між собою, де переможцем став Андрій Стукало, а друге і третє місце здобули Дмитро Колопенюк і Владислав Шемета;


-         15-17 років серед дівчат переможцем стала Вікторія Камінська, а призові нагороди за друге і третє місце вибороли Інна Матвіїв та Христина Нечай. 

     cеред хлопців сходинку першості посів Арсен Собіль, а другим став Олександр Ткачук,  призову трійку замкнув Вадим Шубалій.

Найстарші скелелази у віковій групі 18-20 років продемонстрували свої вмілості, де переможцем став Мар’ян Цапай, а другу і третю сходинки вибороли Ярослав Кріпаков  та Олег Гуцалюк.

Учасники та учасниці, що посіли перші чотири місця у вікових групах середній та старшій мали можливість спробувати свої вмілості у інакшому виді скелелазіння – на складність.

Серет дівчат сходинку першості посіла Діана Коновалова, а друге і третє місце виборола Вікторія Габуда та Софія Галушко.

Серед хлопців переможну двійку очолив Мар’ян Цапай, а друге місце посів Ярослав Кріпаков.

Висловлюємо щиру вдячність в.о. директора Тернопільського дитячо-юнацького пластового центру «ПЛАСТ» Петру Липчаку та головному судді змагань Дмитру Зарихті.

         Запрошуємо всіх охочих до занять скелелазінням.

Пишайся тим, що ти живеш в Україні!

опубліковано 17 лют. 2021 р., 01:33 ТОКЦТКСЕУМ Позашкільний навч.заклад

 

У рамках виконання плану заходів Стратегії популяризації української мови «Сильна мова – успішна держава» науково-краєзнавчим відділом серед працівників навчального закладу проведено засідання круглого столу на тему: «Наша мова, наша пісня не вмре, не загине». Керівниками гуртків серед своїх здобувачів освіти проведено бесіди на теми: «Українська мова як елемент національної безпеки», «Пишайся тим, що ти живеш в Україні», «Україно, простори твої дивовижні і мова твоя солов’їна». Крім цього, в рамках проведення заходів з відзначення Дня писемності в Україні здобувачі освіти та педагоги залучались до написання всеукраїнського радіодиктанту з української мови.

Упродовж року під час проведення обласного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») з виду «Відун» включались питання україномовної тематики та з історії писемності України.

Не зупиняємось на досягнутому, а крокуємо разом з державою, проводимо заходи та підводимо підсумки

опубліковано 10 лют. 2021 р., 00:39 ТОКЦТКСЕУМ Позашкільний навч.заклад
В області завершено обласний етап Всеукраїнської краєзнавчої акції „Українська революція: 100 років надії і боротьби” на період з 2018 по 2021 роки.

Працівниками науково-краєзнавчого відділу та компетентним журі визначено переможців обласного етапу.

Упродовж трьох років учнівська та студентська молодь закладів загальної середньої, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної) та позашкільної освіти активно демонстрували краєзнавчий пошук, дослідництво з різних напрямків акцій, яка була проведена з метою громадянського виховання дітей та молоді на засадах історичної правди про боротьбу українського народу за державну незалежність, сприяння збереженню історичної пам'яті, удосконалення змісту, форм і засобів краєзнавчо-дослідницької роботи.


Переможці обласного етапу:

напрямок „Українська революція – доба національного державотворення”:

- Арсен Михайлюк, студент 31 групи, спеціальність 123 „Комп’ютерна інженерія” відокремленого структурного підрозділу „Заліщицький фаховий коледж імені Євгена Храпливого Національного університету біоресурсів природокористування України”, за роботу „Михайло Гайворонський – сурмач українського січового стрілецтва”, керівник – Галина Василівна Петрів, кандидат педагогічних наук, викладач історії;

- експедиційний загін „Долідник” Лановецького міського комунального будинку дитячої та юнацької творчості Лановецької міської ради, за роботу „Українська революція 1917-1921 років в сучасній нумізматиці та філателії”, керівник – Тетяна Петрівна Лисак, керівник гуртків „Історичне краєзнавство”.


напрямок „Дисидентський рух опору комуністичному тоталітарному режимові”

- пошуково-дослідницька група Бережанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №2 Бережанської міської ради, за роботу „Історія створення Української Гельсінської спілки”, керівник – Галина Юріївна Туцька, вчитель зарубіжної літератури;

- Віта Петрівна Копистинська, учитель історії та правознавства Ішківської загальноосвітньої школи І-ІІ ст. Купчинецької ОТГ Тернопільського району, за роботу „Роль Народного Руху України у державотворчих зусиллях українського народу (кінець 1980-х років).


Лауреати обласного етапу:

 

 - Мотика Дарина, учениця 10 класу Підволочиської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. Підволочиської ОТГ Тернопільського району, за роботу "Українська Галицька Армія як явище в історії України", керівник – Наталія Олексіївна Довгань, вчитель історії та суспільствознавчих дисциплін;

- Галина Стребіцька, студентка ІІІ курсу спеціалізації "Інформаційна, бібліотечна та архівна справа" Теребовлянського фахового коледжу культури і мистецтв, за роботу "Листопадові події 1918 року в Теребовлі",  керівник – Ярослава Степанівна Мигаль, викладач історії України;

Рудик Богдан, студент групи ПО24 відділення "Початкова освіта" Чортківського гуманітарного педагогічного фахового коледжу імені Олександра Барвінського, за роботу "Нові підходи до висвітлення гетьманату Павла Скоропадського в сучасній українській історіографії", керівник – Оксана Дмитрівна Степанюк, викладач суспільних дисциплін;

Олександр Солтис, студент  групи 1-М-1/9 державного вищого навчального закладу „Тернопільський коледж харчових технологій і торгівлі”, за роботу "Роль Матвія Лотовича у національно-визвольному русі у 40-50-х роках ХХ століття", керівник – Наталія Іванівна Мурмила, викладач історії.

 

За підсумками проведення акції учасники будуть нагороджені грамотами та дипломами управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації, Тернопільського обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді. 

Пам’ятаймо, шануймо, бережім!

опубліковано 5 лют. 2021 р., 04:03 ТОКЦТКСЕУМ Позашкільний навч.заклад

                

29 січня в Україні відзначатиметься річниця бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

Завдяки звитязі та сміливості українських вояків ворожий наступ більшовиків на Київ було зупинено.

Тернопільський обласний комунальний центр туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді рекомендує усій освітянській родині області з честю вшанувати пам’ять героїв Крут та провести виховні заходи серед учнівської та студентської молоді Тернопільщини.

Сміливість та жертовність крутянців зробила їх прикладом для майбутніх поколінь захисників України. З ними порівнюють захисників Донецького аеропорту в теперішній російсько-українській війні. Тому Героїв Крут часто називають „першими кіборгами”.

В єдності ми сила і разом ми сильніші!

опубліковано 2 лют. 2021 р., 01:49 ТОКЦТКСЕУМ Позашкільний навч.заклад

  

Ідея соборності завжди була актуальною для усіх українців.

Проголошення Соборності УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року – історичний акт обєднання українських земель в одній державі. З нагоди свята педагогічний колектив ТОКЦТКСЕУМ вітає усіх ровесників незалежної України, учнівську і студентську молодь, освітян, тих, хто брав і бере активну участь у розбудові незалежності України.

А також з нагоди завершення обласного етапу фотовиставки «Україна – це ми!» надсилаємо вітання:


Велична і свята, моя ти Україно,

Лише тобі карать і нас судить.

Нам берегти тебе, соборну і єдину

І нам твою історію творить.

Вітаємо усіх з Днем Соборності

І бажаємо Вам великих можливостей,

В єдності всім бажаєм жити,

І цим, безумовно, тільки дорожити.

І державі, і українському народу

Бажаємо продовження роду.

Щоб зміцнювалась міць і сила держави,

І зникли вмить незгоди нездоланні

Учнівська та студентська молодь Тернопільщини святкуватиме день Соборності України

опубліковано 15 січ. 2021 р., 03:10 ТОКЦТКСЕУМ Позашкільний навч.заклад


  

Ми всі – одна сімя,

Єдина ми родина,

Мільйони різних «Я»,

А разом – Україна!

З метою реалізації Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України, активізації національно-патріотичного виховання учнівської та студентської молоді, популяризації вивчення історії, пошуку та розкриття юних талантів, формування активної життєвої позиції, готовності брати участь у суспільному і культурному звіті України науково-краєзнавим відділом буде проведено обласний етап фотовиставки до дня Соборності України «Україна – це ми!».

Відповідно до термінів проведення фотовиставки надходять роботи авторів та переможців І етапу на ІІ обласний етап. 

Календарний рік ще не закінчився, а «Сокіл» («Джура») продовжує свою діяльність

опубліковано 18 груд. 2020 р., 02:27 ТОКЦТКСЕУМ Позашкільний навч.заклад


 

             Важлива складова національно-патріотичного виховання в освітньому просторі відбувається через проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), пошуково-дослідницькі та науково-краєзнавчі експедиції, залучення учнівської та студентської молоді до масових заходів, в тому числі концертів, флешмобів, конференцій, круглих столів, форумів, екскурсій до пам’ятних місць, маршів, патріотів тощо.
        З такого приводу 16 грудня 2020 року з ініціативи Головного штабу гри та Міністерства освіти і науки України проведено всеукраїнський он-лайн семінар для представників обласних штабів та залучених осіб до проведення всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). В роботі семінару взяли участь директор Тернопільського обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді Оксана Пшенична та завідувач науково-краєзнавчим відділом Михайло Фалінський. В процесі обговорення піднімались важливі питання щодо організації та умов проведення гри «Сокіл» (Джура») у 2021 році на місцях, реєстації куренів від територій областей України, проведення вишколів «Школи виховників джур», залучення учнів 1-4 класів до впровадження у навчальний процес заходів з національно-патрітичного та військово-патріотичного виховання та оформлення звітів роїв у визначені терміни.  

1-10 of 178