Краєзнавча родина Тернопільщини поповнилась ще однією нагородою!

опубліковано 14 лист. 2019 р., 01:28 ТОКЦТКСЕУМ

       
  
        
        З 8 по 11 листопада 2019 року на території Миколаївщини проводилась Х Всеукраїнська краєзнавча конференція учнівської молоді «Мій рідний край, моя земля очима сучасників» за участю юних краєзнавців України, представників Міністерства освіти і науки України, органів державної влади та місцевого самоврядування, Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді. Тернопільщину представляла вихованка гуртка «Геологічне краєзнавство», учениця 9 класу ЗОШ І-ІІІ ступенів с.Мильно, Зборівського району Анастасія Безкоровайна, яка брала участь у секції «Археологічне краєзнавство» з темою доповіді: «Дослідження пам’яток Висоцької культури біля сіл Мильно та Бліх на Тернопільщині». Наукові керівники – Михайло Горішний, директор школи, вчитель географії та біології ЗОШ І-ІІІ ступенів с.Мильно, Михайло Фалінський – завідувач науково-краєзнавчим відділом . Серед десяти учасників секції представниця Тернопільщини здобула перемогу у секції за що була  нагороджена дипломом Міністерства освіти і науки України, Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді та отримала сертифікат від Миколаївського національного університету імені В.О.Сухомлинського на право публікації її роботи та використання у навчальному процесі у вищому навчальному закладі.  

В освітянських лавах ще один зразковий музей

опубліковано 4 лист. 2019 р., 00:17 ТОКЦТКСЕУМ

  
 

31 жовтня на базі літературного музею «Світлиця Уласа Самчука» Кременецького ліцею імені Уласа Самчука відбулося обласне засідання координаційної ради з питань музеїв та музейної педагогіки, під гаслом «На небосхилі Кременеччини Уласова сяє зоря».

У роботі заходу були присутні Михайло Фалінський, завідувач науково-краєзнавчим відділом Тернопільського ОКЦТКСЕУМ, Володимир Стефанський, голова  Кременецької районної ради, Вячеслав Онишкевич, перший заступник голови Кременецької районної державної адміністрації, Людмила Савіцька, начальник відділу освіти Кременецької райдержадміністрації, Людмила Ленчук, методист районного методичного кабінету, Лариса Антонюк, начальник відділу культури, туризму, національностей та релігій Кременецької РДА, Оксана Вальчук, завідувач центральної  бібліотеки  імені Юліуша Словацького, Тамара Сеніна, директор обласного літературно-меморіального музею Юліуша Словацького,   Андрій Левчук, директор Кременецького  краєзнавчого  музею та наукові працівники, Олег Василишин, завідувач кафедрою, кандидат філологічних наук, доцент Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії імені Тараса Шевченка.

Метою роботи засідання стало залучення молодого покоління до вивчення творчості геніального письменника Уласа Самчука, виховання гармонійно розвиненої особистості українця з багатогранними знаннями, глибокою національною свідомістю, високими духовно-моральними, інтелектуально-творчими якостями, патріотичними почуттями та працьовитістю; популяризація творчої спадщини письменника і громадсько-політичного діяча.

Екскурсом у минуле, розпочав захід Анатолій Аврамишин, директор Кременецького ліцею імені Уласа Самчука, а продовженням засідання для учасників заходу була представлена літературно-музична композиція  «На небосхилі Кременеччини Уласова сяє Зоря», яку майстерно підготували педагоги та учні ліцею.

Учасники заходу обговорили актуальні питання, що стосуються подальшої роботи музеїв закладів освіти системи Міністерства освіти і науки України, забезпечення їх фінансуванням та розширення мережі музеїв закладів освіти та залучення щорічно учнівської та студентської молоді до участі у обласному та Всеукраїнському етапах Всеукраїнського конкурсу музеїв «Край в якому я живу».

На завершення заходу було вручено Михайлом Фалінським диплома «Зразковий музей» Міністерства освіти і науки України  за вагомий внесок у справу виховання учнівської молоді, відродження та примноження культурних надбань та історичної спадщини українського народу, пропаганду пам’яток історії, культури і природи, формування та збереження Музейного фонду України Літературному музею Уласа Самчука Кременецького ліцею імені Уласа Самчука.  Михайло Васильович розповів про  здобутки учнів та педагогів закладу на обласному та Всеукраїнському рівнях.

Змагання гуртківців Центру

опубліковано 23 жовт. 2019 р., 00:06 ТОКЦТКСЕУМ

         

   
  

                20 жовтня проведені змагання гуртківців ТОЦТКСЕУМ з основ спортивного туризму присвячені Дню захисника України у парку Національного Відродження.

         У змаганнях взяли участь 28 команд-гуртківців молодшої, середньої та старшої вікової групи. Програма змагань складалася з двох окремих видів, а саме з смуги перешкод та конкурсної прогами.

         У підсумку змагань на смузі перешкод, кращими стали гуртківці:

молодша вікова група

1 місце – вихованці гуртка «Географічне краєзнавство», керівник Вітяк Л.В.

2 місце – вихованці гуртка «Юні туристи-краєзнавці», керівник Демидась А.Б.

3 мвсце – вихованці гуртка «Джура», керівник Роган О.М.

 

середня вікова група

1 місце – вихованці гуртка «Джура», керівник Вовк В.В.

2 місце – вихованці гуртка «Пішохідний туризм», керівник Боровик А.О.

3 місце – вихованці гуртка «Юні туристи-краєзнавці», керівник Пшенична О.Г.

 

старша вікова група

1 місце – вихованці гуртка «Юні туристи-краєзнавці», керівник Пшенична О.Г.

2 місце – вихованці гуртка «Юні туристи-краєзнавці», керівник Єрмакова Т.А.

3 місце –  вихованці гуртка «Джура», керівник Єрмакова Т.А.

 

         У конкурсній програмі перемогу здобули вихованці:

в’язання вузлів:

1 місце – Тімочко Констянтин, Легкун Ірина, Коновалова Діана, Легка Христина.

2 місце – Капчак Олександр, Громадюк Вікторія, Габуда Вікторія.

3 місце – Розум’як Ростислав, Кучма Соломія, Галанда Діана, Нестеренко Вікторія.  

Козова зустрічала патріотів!

опубліковано 22 жовт. 2019 р., 23:13 ТОКЦТКСЕУМ


    

18 жовтня 2019 року у м. Козова та її околицях був проведений обласний марш патріотів переможців внутрішкільних, районних, міських, обласного, Всеукраїнського та в ОТГ етапів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») під гаслом «Навічно в пам’яті народу, збережемо пам’ять про подвиг». Організатори заходу:  управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації, науково-краєзнавчий відділ Тернопільського обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді.

Понад 700 учасників учнів загальноосвітніх шкіл, гуртківців позашкільних навчальних закладів області, ДНЗ «Тернопільський професійний коледж» з ПВФП м. Збаража, відділення професійної підготовки Технічного коледжу ТНТУ ім. І.Пулюя брали участь у заході. Програма маршу включала урочисту церемонію відкриття, виконання домашнього завдання із стройового впоряду, покладання квітів до пам’ятників та монументів м. Козови та її околиць, зокрема пам’ятника Т.Г. Шевченку, стелли «Небесної сотні», монументу учасникам ВВВ, що загинули в Другій світовій війні, пам’ятному  хресту «Січовим стрільцям».

Завершення маршу відбулося біля підніжжя могили «Борцям за волю України», де було проведено мітинг-реквієм на тему «Завжди живіть у наших серцях» та нагородження учасників маршу дипломами управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації.

За підтримки депутата Верховної Ради України І. Чайківського, Козівської райдержадміністрації, Козівської районної ради, Козівської міської ради та відділу освіти та спорту Козівської райдержадміністрації  усіх учасників частували смачною солдатською кашею, де на території Козівської української гімназії ім. Герети було розгорнуто польову кухню.

Підводимо підсумки

опубліковано 3 жовт. 2019 р., 23:33 ТОКЦТКСЕУМ

    

    2 жовтня 2019 року на базі державного навчального закладу «Центр професійно-технічної освіти» близько 70 учасників керівників та виховників роїв навчальних закладів області взяли участь в обласному семінарі-практикумі з проведення обласного маршу патріотів, який профотитиметься 18 жовтня 2019 року у м.Козові та околицях під гаслом «Навічно в памяті народу збережемо славу про подвиг». В рамках проведення обласного семінару-практикуму висвітлені основні завдання з реалізації концепції військово-патріотичного та національно-патріотичного виховання учнівської та студентської молоді, основні засади проведення в населених пунктах, містах, районах, ОТГ, навчальних закладах етапів дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), підведення підсумків проведення масових заходів учнівської та студентської молоді в 2019 році.

    Учасників обласного семінару-практикуму вітали учні першого курсу ДНЗ «Центр професійно-технічної освіти» із прийдешнім святом дня працівників освіти та провели в очній формі представлення тих виробничих професій, яких навчають у закладі освіти і потребують на державному ринку праці.  

Змагання юних спелеологів

опубліковано 3 жовт. 2019 р., 23:30 ТОКЦТКСЕУМ

  

З 26 по 28 вересня 2019 року Тернопільським обласним комунальним центром туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді проведені традиційні 52 Відкриті змагання Тернопільської області серед юніорів зі спелеоорієнтування "Меморіал пам’яті Володимира Олександровича Радзієвського", ініціатора перших обласних змагань зі спелеоорієнтування гуртківців позашкільних навчальних закладів у 1967 році, за ними перших республіканських змагань, а в 1989 році – Всесоюзних матчевих зустрічей юних спелеотуристів, які збирають юних спелеологів з різних куточків України.

Протягом трьох днів у печері Кришталева, що у с.Кривче  Борщівського району, учасники команд  Борщівського будинку дитячої творчості, Зборівської об’єднаної територіальної громади, Монастириського будинку дитячої та юнацької творчості, Тернопільської ЗОШ І-ІІІ ст. №25, Тернопільського обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді, Чортківського Палацу дітей та юнацтва демонстрували свої вміння орієнтуватися у підземних лабіринтах з видів «Маркована траса», «За вибором», «Заданий напрямок», «Позначений маршрут», в яких перемогу здобули:

 

вид «Маркована траса»

І місце – команда Борщівського будинку дитячої творчості

ІІ місце – команда Зборівської об’єднаної територіальної громади

ІІІ місце – команда Тернопільського обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді

 

 вид «Заданий напрямок»

І місце – команда Борщівського будинку дитячої творчості

ІІ місце – команда Монастириського будинку дитячої та юнацької творчості

ІІІ місце – команда Тернопільського обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді

 

вид «Позначений маршрут»

І місце – команда Борщівського будинку дитячої творчості

ІІ місце – команда Зборівської об’єднаної територіальної громади

ІІІ місце – команда Монастириського будинку дитячої та юнацької творчості

 

вид «За вибором»

І місце – команда Борщівського будинку дитячої творчості

ІІ місце – команда Тернопільського обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді

ІІІ місце – команда Зборівської об’єднаної територіальної громади

 

      За підсумками результатів з видів у загальному заліку відкритих змагань перемогу виборола команда Борщівського будинку дитячої творчості, тренери – Синьків Леся Володимирівна, Малюга Богдан Олегович;

ІІ загальнокомандне місце – команда Зборівської об’єднаної територіальної громади, тренери – Гармідер  Володимир Леонідович,  Голояд Юрій Степанович;

ІІІ місце – команда Тернопільського обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді, тренер – Баран Олесь Богданович.

Окрім спортивної частини учасники змагань взяли участь у конкурсній програмі, в якій кращою стала команда Тернопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №25, тренери – Атаманчук Михайло Степанович, Легкий Андрій Михайлович.

З відкриттям учасників Відкритих змагань серед юнаків зі спелеоорієнтування привітали учні та педагоги Іване-Пустенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст., а у День Всесвітнього дня туризму, 27 вересня, учні Гермаківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. привітали суддів та учасників змагань святковим виступом та домашніми гостинцями.

Дані змагання відбулися завдячуючи допомозі та підтримці працівників Гермаківського лісництва ДП Чортківського лісового господарства та відділу освіти, сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Борщівської районної державної адміністрації.

Змагання освітян-туристів 2019 року

опубліковано 23 вер. 2019 р., 05:15 ТОКЦТКСЕУМ

    

  


    Осінь – пора пригод і нових починань. Діти і студенти йдуть до школи, вчителі і викладачі теж повертаються з відпусток. Але навчальний рік почався не тільки для тих, хто буде вчитися, а й для тих, хто навчатиме, а для найвідважніших він почався великими пригодами.
    Так от, щоб цей рік пройшов так само вдало, як і попередній, Тернопільський обласний комунальний центр туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді організував змагання серед освітян Тернопілля.
    Перші хвилини урочистого відкриття були присвячені вшануванню пам’яті воїнів-захисників, що полягли відстоюючи територіальну цілісність, мир та майбутнє українського народу. У час, коли Україна перебуває у довготривалій війні з окупаційною армією Росії яка анексувала частину українських земель, проведення вищезгаданого заходу є особливо необхідним. Ці змагання є вишколом серед освіченої частини суспільства, основна місія якої – формувати високий рівень патріотичної свідомості та стійку національну позицію своїх учнів, майбутніх творців української держави.
    Цьогорічний ХLІХ (49) Кубок зі спортивного туризму з видів пішохідний, велосипедний, водний серед працівників освіти і науки Тернопільщини присвячений Міжнародному дню миру.
    На околиці села Чернихівці Збаразького району змагались пішохідники та велосипедисти, а з виду водний туризм на річці Гнила Гнізна з 18 по 20 вересня відбувся вищезгаданий захід.
    Три дні учасники демонстрували свої технічні навички, вміння швидко реагувати на ситуацію, старалися виручати один одного та не втрачати жагу до перемоги аж до завершення. Упродовж першого дня змагань учасники випробовували свої сили на дистанції з туристського тріатлону де було поєднано три види туризму (пішохідний, велосипедний, водний) у одну дистанцію. На даній дистанції перше, друге та третє місце вибороли команди районів: Тернопільського, Зборівського та Козівського.
    Наступні дні учасники випробовували свої вмілості з видів туризму:

- пішохідного на короткій командній дистанції «смуги перешкод»;

- велосипедного на комплексній дистанції «тріал», «фігурне водіння велосипеда», «велокрос»;

- водного на командній дистанції «слалом».

    Відповідно з кожного виду серед 10 команд визначили переможців. Так, з виду пішохідний туризм, третє, друге та перше місця відповідно посіли команди районів: Тернопільського, Козівського, Кременецького.
    Долаючи водні плеса р. Гнила Гнізна, водні туристи продемонстрували такий результат – перемогу здобули команда міста Чорткова, а друге і третє місця відповідно поділили Заліщицький та Зборівський райони.
    Переможцями велосипедних змагань стали учасники із Збаразького району, а зовсім трохи не вистачило до абсолютного лідерства командам Кременецького та Тернопільського районів, які продемонстрували чудовий результат і посіли друге та третє місця відповідно.
    Дані змагання відбулися завдячуючи допомозі та підтримці голови Тернопільської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Людмили Мокей, профспілки працівників освіти і науки міста Тернополя Валентини Кухар, голови Черниховецької об’єднаної територіальної громади Марії Кіпибіді.

Запис без заголовка

опубліковано 12 лип. 2019 р., 02:25 ТОКЦТКСЕУМ

   
  

   З 1 по 4 липня 2019 року  проведений семінар-практикум для керівників та тренерів команд, які беруть участь у традиційних відкритих змаганнях Тернопільської області зі спелеоорієнтування (проводяться з 1967 року), присвячені засновнику тернопільської спелеології, відкривачу і досліднику перших і найбільших в Україні та світі гіпсових лабіринтових печер, завідувачу методичним відділом Центру «Меморіал памяті Володимира Олександровича Радзієвського».

         Під час  семінару-практикуму учасники відвідали унікальні  краєзнавчі, історико-культурні та природні об’єкти області, а саме: карстові озера у с.Вікно Гусятинського району, пройшли екологічною стежкою «До пущі Відлюдника» у природньому заповіднику «Медобори», Сидорівський замок (оборонна споруда середини ХVІІ ст.) у с.Сидорів Гусятинського району, Чорнокозинецький замок (перша згадка датується ХІVст.) над річкою Збруч, групу невеликих  печер та печеру Збручанську у с. Збручанське Борщівського району. Проведені практичні заняття з орієнтування учасників у печері Кришталева з видів програми змагань, техніки безпеки та методики пошуково-рятувальних робіт у печерах лабіринтового типу.

         

Змагались юні геологи-краєзнавці

опубліковано 27 черв. 2019 р., 04:53 ТОКЦТКСЕУМ   [ оновлено 27 черв. 2019 р., 04:55 ]

 
   

    З метою поглибленого вивчення рідного краю, формування пізнавальних і дослідницьких інтересів та вмінь учнівської молоді з 21 по 23 червня 2019 року в лісовому урочищі Рурисько (околиці м.Бережани) відбулися ХХХІV обласні геолого-географічні змагання учнівської молоді Тернопільщини, в яких взяли участь 90 школярів – члени гуртків юних географів, геологів, краєзнавців загальноосвітніх шкіл і позашкільних навчальних закладів.

   Учасники проявили свої знання і вміння у 8 видах спеціальної програми: гідрологічних дослідженнях, мінералогії і петрографії, шліховому випробуванні, радіометричних дослідженнях, побудові геологічного розрізу, в проходженні геологічного маршруту, в маршрутній та площинній топозйомках.

        

В окремих видах програми перемогу здобули:

 З виду «Геологічний маршрут»

 1 місце – команда Кременецького району

2 місце – команда Борщівського будинку дитячої творчості

3 місце – команда Зборівського району

 З виду «Маршрутна топозйомка»

 1 місце – команда Кременецького району

2 місце – команда Бережанського району

3 місце – команда Залозецької ОТГ

З виду «Площинна топозйомка»

 1 місце – команда Бережанського району

2 місце – команда Кременецького району

3 місце – Залозецької ОТГ

  З виду «Підйом геологічної карти»

 1 місце – команда Борщівського будинку дитячої творчості

2 місце – команда Зборівського району

3 місце – команда Кременецького району

 З виду «Мінералогія і петрографія»

1 місце – команда Зборівського району

2 місце – команда Кременецького району

3 місце – команда Шумської ОТГ

 З виду «Гідрологічні дослідження»

 1 місце – команда Зборівського району

2 місце – команда Бережанського району

3 місце – команда Тернопільського району

 З виду «Радіометричні дослідження»

 1 місце – команда Зборівського району

2 місце – команда Шумської ОТГ

3 місце – команда Тернопільського району

 З виду «Шліхове випробування»

 1 місце – команда Тернопільського району

2 місце – команда Залозецької ОТГ

3 місце – команда Кременецького району

 

    Переможцями змагань в загальному заліку стали команди: Кременецького   району, керівник - Козачук Оксана Олексіївна,

Зборівського району, керівник -  Швед Євгенія Михайлівна, Борщівського району, керівник – Малюга Богдан Олегович.

   Переможці змагань і керівники кращих команд нагороджені грамотами управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації, пам’ятними Кубками та медалями.

    Щиру вдячність в організації проведення змагань висловлюємо колективу Бережанського центру дитячої та юнацької творчості, директор – Бич Марія Петрівна, заступник директора – Репецький Сергій Богданович, начальнику управління освіти, молоді і спорту Бережанської міської ради Михальчук Галині Василівні.  

 

 

Запис без заголовка

опубліковано 25 черв. 2019 р., 02:30 ТОКЦТКСЕУМ

   
 У мальовничому місці на Тернопільщині урочище «Червоне» Заліщицького району  відбувся обласний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») на якому було представлено 38 роїв від навчальних закладів області. Упродовж 5 днів учасники гри показали усе на що вони здатні у різних видах програми.

До видів програми входили стройовий впоряд, стрільба, метання гранати, смуга перешкод, надання першої медичної допомоги, фізичної та тактичної підготовки та конкурсів патріотичного спрямування.

Переможцями гри у старшій віковій групі «Сокіл» стали рій «Січові стрільці» Борщівського НВК «ЗНЗ І-ІІІ ступенів №3 імені Романа Андріяшика», рій Почапинської ЗОШ І-ІІІ ступенів Тернопільського району, рій Матвіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів Шумського району.

Переможцями серед молодшої вікової групи «Джура» стали рій «Алатир» Зборівської ОТГ, рій «Морські соколи» Тернопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів №24, рій Монастириської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Військово — патріотична гра «Сокіл» («Джура») має на меті не тільки удосконалення фізичної підготовки молоді, а й виховання дітей у дусі патріотизму, любові до Батьківщини, шані до свого історичного минулого та повазі до країни в якій проживаєш. Також дуже важливим є те, що під час таборування юнаки і дівчата мають змогу познайомитись та поспілкуватись зі своїми однолітками.

Допомогу при проведенні гри надали Заліщицька районна державна адміністрація, відділ з питань освіти, молоді та спорту Заліщицької райдержадміністрації, Товстенський будинок дитячої творчості, Заліщицький будинок дитячої та юнацької творчості, табір «Ромашка» Заліщицького району.

 

1-10 of 140