Краєзнавство спонукає учнівську молодь до пошуково-дослідницької та науково-краєзнавчої роботи

опубліковано 23 лист. 2020 р., 01:53 ТОКЦТКСЕУМ

  

Відповідно до плану проведення всеукраїнських масових заходів з учнівською молоддю з 13 по 15 листопада 2020 року була проведена ХІ Всеукраїнська краєзнавча конференція «Мій рідний край, моя земля очима сучасників».

Тернопільщину представила в даному заході учениця 8 класу, вихованка гуртка «Берегиня» Скалатського будинку школяра Скалатської ОТГ Вікторія Гладиш.

Миколаївщина в одинадцяте зустріла юних краєзнавців-дослідників з усієї України. Конференція проводилася двома етапами – заочним та очним та вперше в онлайн-форматі, де взяли участь краєзнавці-представники з 14 областей України.

Робота в секціях проводилася на платформі ZOOM та у форматі обговорення доповідей, дискусій між учасниками та модераторами. Юні пошуковці захищали свої дослідження у секціях «Культура рідного краю та музейна справа», «Історичне краєзнавство», «Географічне краєзнавство», «Археологічне краєзнавство», «Екологічне краєзнавство», «Етнографічне краєзнавство». Керували секціями краєзнавці-дослідники, представники культурно-освітніх закладів, науковці провідних закладів вищої освіти Миколаєва.

Наукові керівники секцій підводять підсумки конференції і нагороди будуть надіслані переможцям та учасникам заходу.

Дякуємо талановитим, обдарованим юним дослідникам, активним керівникам за цікаві та змістовні дослідження.

Вони – майбутні надійні і стійкі захисники України

опубліковано 11 лист. 2020 р., 02:30 ТОКЦТКСЕУМ

 

   Завершився ІІ обласний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») серед закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.

Під час гри учасники закладів професійної (професійно-технічної) освіти області підвищили рівень національно-патріотичного та військово-патріотичного виховання, готувалися до виконання конституційного обов’язку – захисту Вітчизни, вчилися поваги до національних цінностей українського народу, формували здоровий спосіб життя, вдосконалювали форми та методи учнівського та студентського самоврядування.

При підведенні підсумків переможці були нагороджені грамотами управління освіти і науки Тернопільської облдержадміністрації.

Головний штаб та оргкомітет гри бажає усім козацького здоровя, витривалості та до нових стартів на полігонах змагань.

Нагороди чекають переможців

опубліковано 11 лист. 2020 р., 02:24 ТОКЦТКСЕУМ


 

Підведено підсумки обласного конкурсу «У твоїх обіймах, рідний краю», присвяченого Всесвітньому дню туризму.

Грамотами управління освіти і науки Тернопільської облдержадміністрації, Тернопільського обласного комунального центру туризму, краєзнавтсва, спорту та екскурсій учнівської молоді будуть нагороджені усі переможці, що відзначені у підсумковому наказі.

За результатамим конкурсу видно, що учнівська молодь не зупиняється на досягнутому, спільно із своїми педагогами, продовжує шукати нові форми і методи пошуково-дослідницької та науково-краєзнавчої роботи, пропаганди здорового способу життя засобами туризму і краєзнавства, організацією туристських походів та екскурсій рідним краєм, проведення вишколів, туристсько-спортивних змагань.

Оргкомітет конкурсу висловлює слова подяки всім, хто долучився до роботи з проведення конкурсу.

Змагання з основ спортивного туризму серед юних туристів

опубліковано 5 лист. 2020 р., 02:02 ТОКЦТКСЕУМ

             

  

        1 листопада у парку Національного відродження відбулися змагання з основ спортивного туризму, присвячені
Дню захисника України.

     Юні туристи-спортсмени демонстрували свою спритність та вміння у подоланні перешкод на короткій особисто-командній дистанції смуги перешкод.       Змагання відбувалися у трьох вікових групах: молодша – 10-12 років, середня – 13-15 років та старша – 16-18 років.

       У молодшій віковій групі сходинку першості здобула команда гуртка «КРОК» у складі  Івана Кутраня, Уляни Кутрань, Артура Коваля, Максима Левчука – керівник Сергій Борщ, а другу і третьою сходинку посіли «Юні екскурсоводи-краєзнавці №1» та №2: Денис Завидовський, Ангеліна Янчук, Катерина Чижевська, Анна Сорока та Ігор Фудик, Максим Сичик, Соломія Шинкарчук, Софія Шинкарчук – керівниця Галина Фалінська.

        У середній віковій групі призову трійку сформували юні туристи пішохідники – Вікторія Камінська, Вікторія Коршунова, Інна Матвіїв, Ігор Вівчар – керівниця Алла Боровик, друге місце здобули «Юні геологи-краєзнавці»: Максим Яремчук, Олег Христенко, Роман Кобзар, Олег Сталенний – керівниця Наталія Липак, а третю сходинку посіла команда ТКГ: Денис Яворський, Злата Горніцька, Денис Кітура, Мар’ян Колодницький – керівник Роман Романишин.

        У старшій віковій групі стрічку першості перетнули команда «КРОК» Денис Пелехатий, Мар’ян Цапай, Андрій Кріль, Каріна Андрусик – керівник Сергій Борщ.

Захід було організовано спільною працею Тернопільського обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді (директорка Оксана Пшенична) та Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» (директор Володимир Ванджура).

До зустрічі, юні туристи-спортсмени на мандрівничих стежках та спортивних змаганнях.

Vivat, Джура, професійним (професійно-технічним) навчальним закладам області!

опубліковано 27 жовт. 2020 р., 03:47 ТОКЦТКСЕУМ


Завершився обласний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура") серед закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.

Відповідно до санітарних норм, гра була проведена у два етапи: за програмою в он-лайн режимі (види "Відун", "Рятівник", "Топографічна підготовка") та у звичайному режимі (види "Стройовий впоряд", "Розбирання та складання автомата АК-74").

Організатори гри та обласний штаб висловлюють щирі слова подяки керівникам професійних (професійно-технічних) навчальних закладів, керівникам та виховникам роїв за сумлінну підготовку учасників у проведенні гри.

Ось вона - така красива і підступна, найвища вершина України - гора Говерла

опубліковано 8 жовт. 2020 р., 03:41 ТОКЦТКСЕУМ


  

Відповідно до плану роботи Центру та з нагоди Всесвітнього Дня туризму та Дня вчителя, педагогічним колективом проведено навчально-інструкторський семінар-практикум з підвищення фахового рівня навчально-методичного, туристсько-краєзнавчого, спортивно-туристського та екскурсійного напрямків роботи.

Завершенням роботи семінару (крім відвідування цікавих туристсько-краєзнавчих, спортивних та екскурсійних маршрутів Українських Карпат) стало сходження на гору Говерлу, що надихнуло педагогів на подальші сходження та підкорення вершин.

Запис без заголовка

опубліковано 8 жовт. 2020 р., 03:28 ТОКЦТКСЕУМ

Вітаємо учасників обласного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура") серед закладів професійної (професійно-технічної) освіти області, що проходитиме з 7 по 13 жовтня 2020 року за програмою "Історико-інтелектуальний конкурс "Відун", конкурс "Рятівник" (надання першої долікарської допомоги), конкурс "Топографічна підготовка".

16 жовтня - види "Стройовий впоряд", "Розбирання та складання автомата АК-74".

Бажаємо здоров'я, наснаги, витримки і успішного старту!

 

Орієнтування у паркових зонах

опубліковано 28 вер. 2020 р., 01:37 ТОКЦТКСЕУМ   [ оновлено 28 вер. 2020 р., 01:38 ]


         Цьогорічні традиційні змагання першість області зі спортивно-туристського орієнтування в паркових зонах в рамках Всеукраїнських масових спортивних заходів «Спорт для всіх в парках і скверах» присвячена Всесвітньому дню туризму відбулися у парку «Національного відродження» зібравши, різного віку, команду прихильників здорового способу життя та жаги до перемоги. Урочистий настрій відкриття та інтрига нагород, спонукали до перемоги.

         І ось момент старту настав, поставивши перед кожним випробування а саме пошук контрольних пунктів, що були розташовані на теренах парку.          

        Молодшим учасникам вікових груп 10-14 років та 35 річним і старшим а також сімейним парам, їх необхідно було віднайти за вибором, для інших вікових груп у заданому напрямку із поступовим зростанням номерів. Ті учасники які більше віднайшли за коротший проміжок часу і здобули почесні місця у турнірній таблиці.  

         У віковій групі 10-12 років серед дівчат  переможцем стала Ірина Петрик, а відповідно ІІ і ІІІ місця здобули Вікторія Громадюк та Єва Овод.

Серед хлопців у тій ж віковій групі фінішну стрічку першим перетнув Ярослав Николайчук, а ІІ і ІІІ місце здобули Арсен Ткачук та Сергій Юнь.

         У віковій групі 13-14 років серед дівчат переможцем стала Христина Бута, а ІІ і ІІІ місця здобули Діана Пашинська та Діана Коновалова.

Серед хлопців у тій ж віковій групі фінішну стрічку першим перетнув Віталій Вівчаровський, а ІІ і ІІІ місце здобули Богдан Безушко та Олег Сталенний.

         У віковій групі 15-16 років серед дівчат першість очолила Ірина Ляшко а  ІІ і ІІІ місце здобули  Надія Клачинська та Вікторія Коршунова.

Серед юнаків у тій ж віковій групі фінішну стрічку першим перетнув Любомир Коваль а ІІ і ІІІ місце здобули Максим Бородай та Денис Цупко.

         У віковій групі 17-18 років серед дівчат першість очолила Христина Легка а другу сходинку посіла Каріна Андрусик.

Серед юнаків переможцем став Мар’ян Цапай, а ІІ і ІІІ місце здобули  Максим Кіндзерський та Андрій Клачинський.

         У віковій групі 21-34 років серед жінок переможцем стала Юлія Радецька, а другу сходинку посіла Ірина Хай.

Серед чоловіків переможцем став Андрій Кучмай, а ІІ і ІІІ місце здобули  Олег Клачинський та Андрій Демчук.

У віковій групі 35 років і старші серед жінок переможцем стала Галина Фалінська, а ІІ і ІІІ місце здобули - Тетяна Грухіна та Надія Шинкарчук.

Серед чоловіків переможцем став Тарас Серба, а другу сходинку посів Анатолій Цибульський.

         Окрема категорія спортсменів «сімейні пари» діти віком до 10 років та батьки. У цій номінації переможну фінішну стрічку перетнули сім’ї: Тетяна Єрмакова із сином Леонідом,  ІІ місце здобули Тетяна Яріш, Олесь Баран із донькою Анною.  

      Захід було організовано спільною працею Тернопільського обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді (директорка Оксана Пшенична) та Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» (директор Володимир Ванджура).

Цьогорічний день змагань залишиться у пам’яті учасників як осінній, дощовий, з багатоденними очікуваннями до змагів в умовах карантину Тернополян та гостей, з відчуттям самореалізації і втіленням задумів сьогодення і майбутнього.

         До нових зустрічей на туристичних стежках та спортивних змаганнях 2020 року.

Запис без заголовка

опубліковано 28 вер. 2020 р., 01:10 ТОКЦТКСЕУМ

Шановні позашкільники! Поважні туристи усіх навчальних закладів області!

Педагогічний колектив Тернопільського обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді щиро вітає з

професійними святами: Днем позашкільника України, Всесвітнім днем туризму та християнським святом Чесного Хреста!

Учіть добра, туристських навичок дітей,

Низький уклін Вам й шана щира,

Любові, радості, здоров'я на сто літ,

Живіть в достатку, злагоді і мирі.


Нехай туризм, і спорт, і краєзнавство спільно завжди залишаться у Вашому професійному зростанні!


 

Міць держави виховуємо та впроваджуємо у закладах освіти області

опубліковано 25 вер. 2020 р., 01:52 ТОКЦТКСЕУМ   [ оновлено 25 вер. 2020 р., 01:53 ]

24 вересня 2020 року на території культурно-відпочинкової зони «Комплексне Трансфер-містечко» науково-краєзнавчим відділом Тернопільського обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді проведено навчальний семінар-практикум для керівників професійної (професійно-технічної) освіти області, відповідальних за організацію національно-патріотичного та військово-патріотичного виховання у навчальних закладах, ДНЗ «Тернопільський професійний коледж з посиленою військово-фізичною підготовкою», «Коропецький ліцей-інтернат з ПВФП».

Під час проведення семінару-практикуму учасникам запропоновано виконання завдань із стратегії розвитку національно-патріотичного та військово-патріотичного виховання у закладах професійної (професійно-технічної) освіти з учнівською та студентською молоддю у 2020-2021 н.р., організацію та проведення обласного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), що проводитиметься з 07.10 по 16.10.2020 року, присвяченої Дню захисника України, Дню Української Повстанської Армії.

1-10 of 165