Оборонна свідомість і популяризація готовності захищати Україну!

опубліковано 7 лют. 2020 р., 01:06 ТОКЦТКСЕУМ

  
        

    6 лютого 2020 року на базі Тернопільського вищого професійно-технічного училища ресторанного сервісу і торгівлі, науково-краєзнавчим відділом було проведено обласну розширену виробничу нараду-семінар за участю викладачів предмету «Захисту Вітчизни» та директорів з навчально-виховної роботи з питань нормативно-методичного та організаційного забезпечення щодо проведення заходів з національно-патріотичного та військово-патріотичного виховання дітей та молоді у закладах професійної (професійно-технічної) освіти. В ході роботи проведення наради-семінару було висвітлено питання щодо презентації роботи з національно-патріотичного та військово-патріотичного виховання, підготовки учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти до служби у Збройних Силах України, організаційне та методичне забезпечення, технічні вимоги і завдання щодо проведення І етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), формування соціально-громадянських компетентностей учнівської молоді засобами виховання патріотизму, мужності, захисту української держави на прикладах випускників професійних (професійно-технічних) навчальних закладів, які воювали на Сході України. Крім цього в роботі наради-семінару брали участь та провели завідувач та методист науково-краєзнавчого відділу центру Михайло Фалінський, Олег Роган, представники громадської організації «Спілки офіцерів України» Олександр Варакута, т.в.о директора Тернопільського ВПТУ ресторанного сервісу і торгівлі Марія Денисюк, лейтинант 44 артилерійської бригади Юлія Шкура, майор Сергій Тетерук. Підсумком роботи обласної наради-семінару було вироблено подальшу Стратегію розвитку та впровадження Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») та роботи районних, міських штабів щодо забезпечення виконання завдань стратегії розвитку національно-патріотичного та військово-патріотичного виховання серед дітей та учнівської молоді.

Віват юним пошуківцям Тернопільщини!

опубліковано 3 лют. 2020 р., 01:24 ТОКЦТКСЕУМ

  
  


Звуки козацького маршу та виступ ансамблю мажореток «Кралечки» сповістили про початок обласної науково-практичної конференції національно-патріотичного та військово-патріотичного спрямування «Сила нескорених» за підсумками проведення обласної краєзнавчо-народознавчої експедиції учнівської молоді «Любіть Україну вишневу свою» в рамках руху учнівської молоді за збереження та примноження традицій, звичаїв та обрядів українського народу «Моя земля, земля моїх батьків» під гаслом «Гідність, Свобода, Незалежність», що була проведена 30 січня на базі Тернопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів №22 науково-краєзнавчим відділом Тернопільського обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді.

Учнівська молодь загальноосвітніх шкіл та позашкільних закладів області звітували про проведену пошуково-дослідницьку та науково-краєзнавчу роботу за різними тематиками. Так наприклад: «За рідний край за край святий, відали вік ви молодий», «Битва гетьмана Петра Дорошенка під Підгайцями 1667 року», «Герої серед нас», «Створення та діяльність членів ОУН-УПА в селі Коцюбинці на Тернопільщині упродовж 1933-1944 років», «Україна територія гідності і свободи», «Герой України – Володимир Гарматій», «Герой нашого часу – Тарас Михальський», «Герої Монастирищини на Євромайдані», «Герої Крут для нащадків взірець», «Вони вистояли не вистояв бетон». Всього у конференції взяло участь понад 120 учасників.

З вітальним словом до учасників конференції звернулася заступник начальника управління освіти і науки Тернопільської облдержадміністрації -  начальник відділу реформування освітньої діяльності Ганна Зварич. Аналіз проведеної роботи за період з 1991 по 2020 рік краєзнавчо-народознавчої експедиції учнівської молоді  «Любіть Україну вишневу свою» зроблено завідувачем науково-краєзнавчим відділом Тернопільського обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді Михайлом Фалінським.

За підсумком проведення конференції учасники нагороджені дипломами управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації, Тернопільського обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді, які вручали головний спеціаліст дошкільної, загальносередньої, позашкільної та виховної роботи управління освіти і науки Тернопільської облдержадміністрації Тетяна Боровська, директор Тернопільського обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді Оксана Пшенична.

Гуртківці Центру пам’ятають усі знаменні дати

опубліковано 29 січ. 2020 р., 04:40 ТОКЦТКСЕУМ

            

  

       

       На заняттях гуртків керівники Центру намагаються  більшість тем занять повязувати із визначними датами Української держави.

       Так напередодні дня Соборності України та 101 річниці боїв під Крутами, для гуртківців центру відкрита фотовиставка за матеріалами Всеукраїнського конкурсу фотоматеріалів «Україна – це ми!». На якій представлені вражаючі фотоматеріали за назвами робіт: «За Європейську Україну», «Спадок поколінь», «На патріотичній хвилі», «Ми майбутнє України», «Людина в образі», «Вершини  підкоряються сміливим» та інші. 

Юні туристи завершують 2019 рік

опубліковано 26 груд. 2019 р., 01:32 ТОКЦТКСЕУМ

           
  


             Відкриті змагання зі спортивного туризму, з виду велосипедний туризм серед гуртківців Центру присвячені 110 річниці від дня народження Степана Бандери є підсумком участі гуртківців у масових заходах календарного року.

          Учасники у двох групах, серед гуртківців Центру та гостей, у трьох вікових категоріях змагались на дистанції «Фігурне водіння велосипеда», що відбулись 22 грудня у спортивній залі Тернопільського ліцею №21 спеціалізованої мистецької школи імені Ігоря Ґерети.

             Серед гуртківців Центру у вікових категорії:

-         10-12 років серед дівчат переможну стрічку першості перетнула Ірина Легкун а друге і третє місце здобули Софія Добрянська та Вікторія Громадюк. Серед хлопців першість очолив Петро Хребетко, а друге і третє місце Олександр Блотний і Максим Сова;

-         13-15 років серед дівчат переможцем стала Інна Матвіїв, а друге і третє місце вибороли Діана Коновалова та Христина Нечай.  Серед хлопців першість  очолив Назар Допик, а друге і третє місце здобули Віктор Грабас та Денис Мельник;

-         16-18 років серед юнаків першість  очолив Володимир Корчевський а друге місце здобув Дмитро Лисий.

    Серед гостей, збірних команд міст Почаєва та Збаража, у вікових категоріях:

-         10-12 років серед дівчат переможну стрічку першості перетнула Мирослава Зупкевич а друге і третє місце здобули Софія Климець та Вікторія Паляниця. Серед хлопців першість очолив Назар Куренко, а друге і третє місце Олександр Лесик і Вадим Сімора;

-         13-15 років серед дівчат переможцем стала Вікторія Ярмусь, а друге і третє місце вибороли Антоніна Лещук та Юлія Юзик.  Серед хлопців першість  очолив Олег Хлебас, а друге місце здобув Власій Цеберський;

-         16-18 років серед дівчат переможцем стала Софія Сиримула. Серед юнаків першість  очолив Денис Котович а друге і третє місце здобули Віталій Шумайко і Серафим Шатківський.  

               Висловлюємо щиру подяку керівництву Тернопільського ліцею №21 спеціалізованої мистецької школи імені Ігоря Ґерети п. Марії Гудимі, учителю фізичної культури п. Ігорю Олексюку, суддівській колегії за плідну співпрацю в організації та проведенні заходу.
 

«Стратегія розвитку пошуково-дослідницької та науково-краєзнавчої роботи серед учнівської молоді шляхом реалізації завдань Всеукраїнської краєзнавчої експедиції «Моя Батьківщина Україна»»

опубліковано 13 груд. 2019 р., 00:57 ТОКЦТКСЕУМ

    

  
 

За такою темою 12 грудня 2019 року на базі навчальних закладів Васильковецької об’єднаної територіальної громади науково-краєзнавчим відділом центру проведено обласний семінар-практикум методистів методичних кабінетів, керівників експедиційних загонів, відповідальних за організацію та роботу Всеукраїнської краєзнавчої експедиції «Моя Батьківщина Україна». В організації та проведенні заходу брали участь завідувач науково-краєзнавчим відділом Михайло Фалінський, методист науково-краєзнавчого відділу Олег Роган, начальник відділу освіти Васильковецької сільської ради Зоряна Рога, завідувач методичним кабінетом Іван Мимрик та директор спеціалізованої школи І-ІІІ ст. З поглибленим вивченням інформаційних технологій та технологічних дисциплін с. Васильківці Людмила Марчишак.

В процесі роботи семінару було висвітлено питання з особливостей освітньої діяльності у навчальних закладах ОТГ з розвитку та удосконалення виконання завдань пошуково-дослідницької та науково-краєзнавчої роботи педагогічними та учнівськими колективами закладів освіти, робота методичних кабінетів із забезпечення розвитку та удосконалення краєзнавчих досліджень педагогічними працівниками навчальних закладів, основні роботи класного керівника з національно-патріотичного, краєзнавчого, туристсько-краєзнавчого профілів по забезпеченню виконання завдань з дітьми та учнівською молоддю в обласних програмах розвитку області: програма національно-патріотичного та військово-патріотичного виховання, програма розвитку туризму і краєзнавства. Крім цього, учасники семінару брали участь у майстер-класі з виготовлення різдвяного дідуха та фольклорно-етнографічному святі «Андріївські вечорниці», що дає змогу більше розкрити та удосконалити народгі традиції, родоводи, історію рідного краю та звичаї, які побутують у населених пунктах області.

Формування системи краєзнавчого, національно-патріотичного та військово-патріотичного напрямків роботи з учнівською та студентською молоддю у позашкільних навчально-виховних закладах

опубліковано 4 груд. 2019 р., 02:23 ТОКЦТКСЕУМ

   

29 листопада 2019 року в рамках співпраці та обміну досвідом між Волинським обласним центром національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства учнівської молоді та Тернопільським обласним комунальним центром туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді, науково-краєзнавчим відділом проведено двосторонню зустріч між делегаціями, де було обговорено питання системно ціле направленої роботи з краєзнавчого, національно-патріотичного та військово-патріотичного спрямування учнівської та студентської молоді. В ході зустрічі було обговорено питання щодо стратегії розвитку та виконання завдань, виконання обласних програм з національно-патріотичного та військово-патріотичного виховання та пріоритетних завдань Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл»(«Джура»). Крім цього в програмі семінару-обміну висвітлювалися питання про співпрацю обласних позашкільних навчальних закладів з органами виконавчої влади, громадськими організаціями. Представникам Волині було продемонстровано досвід роботи НВК «школа правовий-ліцей №2» міста Тернополя з правового та громадянського виховання молоді, а також залучення молоді до масових заходів з національно-патріотичного та військово-патріотичного виховання (розвитку історичного краєзнавства, топографічної підготовки учнів, конференцій, флешмобів). Програмою заходу вироблено спільну позицію щодо подальшого обміну досвідом, проведення спільних масових заходів з дітьми та учнівською молоддю, допомога педагогічних працівників областей в організації та проведенні різних масових заходів краєзнавчого, національно-патріотичного та військово-патріотичного спрямування. В роботі проведення заходу брали участь завідувач науково-краєзнавчим відділом центру Михайло Фалінський, методист відділу Олег Роган, директор НВК «школа правовий-ліцей №2» міста Тернополя Інна Іванюк.

Формування громадянської свідомості виховання патріотизму та духовності засобами екскурсійної діяльності у музеях закладів освіти області

опубліковано 28 лист. 2019 р., 01:05 ТОКЦТКСЕУМ

      

   

      27 листопада 2019 року на базі навчальних закладів Підволочиської гімназії ім. І.Франка та Магдалієвської ЗОШ І-ІІІ ступенів ім.Р.Голоядів за вище згаданою темою було проведено обласний семінар-практикум методистів методичних кабінетів області, керівників музеїв закладів освіти, відповідальних за роботу музеїв у відділах (управліннях) освітою. У відкритті семінару-практикуму брали участь завідувач науково-краєзнавчим відділом Михайло Фалінський, методист відділу Олег Роган, завідувач методичним кабінетом Підволочиської ОТГ – Галина Сакевич, директор Підволочиської гімназії ім.І.Франка – Оксана Коцій, начальник відділу освіти Скалатської міської ради – Тетяна Добенька, директор Магдалієвської ЗОШ І-ІІІ ст.ім.Р.Голоядів – Оксана Махніцька.

       Робота семінару-практикуму висвітлювала пріоритетні напрямки розвитку музейної справи закладів освіти, удосконалення пошуково-дослідницької та науково-краєзнавчої роботи учнівської молоді з розвитку історичного краєзнавства, підготовки юних екскурсоводів, розроблення тематичних екскурсій у відповідності до завдань сучасного музею.

       Керівники музеїв національно-патріотичного спрямування «За Україну, за її волю» Леся Едуардівна Плитка Підволочиської гімназії ім.І.Франка, та історичного музею Родини Голоядів – Дмитерко Наталія Павлівна Магдалієвської ЗОШ І-ІІІ ступенів ім.Р.Голоядів, перед учасниками семінару разом із своїми екскурсоводами довели до учасників семінару тематику ролі шкільних музеїв, як навчальної та практичної лабораторії з виховної роботи для учнівської молоді та пріоритетного напрямку національно-патріотичного та військово-патріотичного виховання.

        На завершення семінару шкільними радами музеїв та юними екскурсоводами були підготовлені та продемонстровані виховні заходи:

-                     Посвята учнів школи у курінь «Львинець» за участю учасників які воювали на Сході України;

-         Тематичний пролог-реквієм «Зродились ми з великої години» на прикладі сімї Родини Голоядів, які проживали на території сіл Теклівка та Магдаліївка Підволочиського району.

   Учасникам семінару-практикуму видано свідоцтва про Державну реєстрацію музеїв закладів освіти системи Міністерства освіти і науки України, що перебувають на обліку Управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації.

Обговорили стратегію розвитку і удосконалення роботи з Національно-патріотичного та військово-патріотичного виховання дітей та молоді!

опубліковано 19 лист. 2019 р., 23:45 ТОКЦТКСЕУМ

 

15-16 листопада 2019 року з ініціативи Генерального штабу Збройних Сил України на базі центрального будинку офіцерів Збройних Сил України, була проведена Всеукраїнська нарада-конференція за участю усіх керівників родів-військ Збройних Сил України представників державної виконавчої влади, обласних адміністрацій, громадських організацій, військкоматів, відповідальних за національно-патріотичне та військово-патріотичне виховання дітей та молоді. Захід відбувся у сесійній та панельній дискусіях із визначених питань: «Державна політика щодо військово-патріотичного виховання дітей та молоді», «Стан та перспективи військово-патріотичного виховання в інтересах сектору сил безпеки та оборони», «Оборонна свідомість і популяризація захищати Україну», «Розвиток національно-патріотичного та військово-патріотичного виховання в системі освіти через залучення дітей та молоді до Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл»(«Джура») та співпраця з силовими структурами, державними органами влади та громадськими організаціями.

У відкритті заходу брали участь заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України генерал-лейтенант – Сергій Наєв, представник РНБОУ генерал-майор – Сергій Кривонос, уповноважена Президента України – Анна Коваленко. Головним модератором заходу був призначений полковник – Олександр Ноздрачов. Нашу область на заході представляв завідувач науково-краєзнавчим відділом Тернопільського обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді – Михайло Фалінський, який виступив перед присутніми та поділився досвідом роботи з організації і проведенням заходів з національно-патріотичного та військово-патріотичного виховання серед дітей та молоді в області та перспективи стратегії розвитку виховного потенціалу дітей та молоді на 2020-2021 роки. За наслідками проведення заходу утворені робочі групи з числа різних представників по виробленню стратегії розвитку національно-патріотичного та військово-патріотичного виховання дітей та молоді на 2020-2021 роки.

Краєзнавча родина Тернопільщини поповнилась ще однією нагородою!

опубліковано 14 лист. 2019 р., 01:28 ТОКЦТКСЕУМ

       
  
        
        З 8 по 11 листопада 2019 року на території Миколаївщини проводилась Х Всеукраїнська краєзнавча конференція учнівської молоді «Мій рідний край, моя земля очима сучасників» за участю юних краєзнавців України, представників Міністерства освіти і науки України, органів державної влади та місцевого самоврядування, Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді. Тернопільщину представляла вихованка гуртка «Геологічне краєзнавство», учениця 9 класу ЗОШ І-ІІІ ступенів с.Мильно, Зборівського району Анастасія Безкоровайна, яка брала участь у секції «Археологічне краєзнавство» з темою доповіді: «Дослідження пам’яток Висоцької культури біля сіл Мильно та Бліх на Тернопільщині». Наукові керівники – Михайло Горішний, директор школи, вчитель географії та біології ЗОШ І-ІІІ ступенів с.Мильно, Михайло Фалінський – завідувач науково-краєзнавчим відділом . Серед десяти учасників секції представниця Тернопільщини здобула перемогу у секції за що була  нагороджена дипломом Міністерства освіти і науки України, Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді та отримала сертифікат від Миколаївського національного університету імені В.О.Сухомлинського на право публікації її роботи та використання у навчальному процесі у вищому навчальному закладі.  

В освітянських лавах ще один зразковий музей

опубліковано 4 лист. 2019 р., 00:17 ТОКЦТКСЕУМ

  
 

31 жовтня на базі літературного музею «Світлиця Уласа Самчука» Кременецького ліцею імені Уласа Самчука відбулося обласне засідання координаційної ради з питань музеїв та музейної педагогіки, під гаслом «На небосхилі Кременеччини Уласова сяє зоря».

У роботі заходу були присутні Михайло Фалінський, завідувач науково-краєзнавчим відділом Тернопільського ОКЦТКСЕУМ, Володимир Стефанський, голова  Кременецької районної ради, Вячеслав Онишкевич, перший заступник голови Кременецької районної державної адміністрації, Людмила Савіцька, начальник відділу освіти Кременецької райдержадміністрації, Людмила Ленчук, методист районного методичного кабінету, Лариса Антонюк, начальник відділу культури, туризму, національностей та релігій Кременецької РДА, Оксана Вальчук, завідувач центральної  бібліотеки  імені Юліуша Словацького, Тамара Сеніна, директор обласного літературно-меморіального музею Юліуша Словацького,   Андрій Левчук, директор Кременецького  краєзнавчого  музею та наукові працівники, Олег Василишин, завідувач кафедрою, кандидат філологічних наук, доцент Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії імені Тараса Шевченка.

Метою роботи засідання стало залучення молодого покоління до вивчення творчості геніального письменника Уласа Самчука, виховання гармонійно розвиненої особистості українця з багатогранними знаннями, глибокою національною свідомістю, високими духовно-моральними, інтелектуально-творчими якостями, патріотичними почуттями та працьовитістю; популяризація творчої спадщини письменника і громадсько-політичного діяча.

Екскурсом у минуле, розпочав захід Анатолій Аврамишин, директор Кременецького ліцею імені Уласа Самчука, а продовженням засідання для учасників заходу була представлена літературно-музична композиція  «На небосхилі Кременеччини Уласова сяє Зоря», яку майстерно підготували педагоги та учні ліцею.

Учасники заходу обговорили актуальні питання, що стосуються подальшої роботи музеїв закладів освіти системи Міністерства освіти і науки України, забезпечення їх фінансуванням та розширення мережі музеїв закладів освіти та залучення щорічно учнівської та студентської молоді до участі у обласному та Всеукраїнському етапах Всеукраїнського конкурсу музеїв «Край в якому я живу».

На завершення заходу було вручено Михайлом Фалінським диплома «Зразковий музей» Міністерства освіти і науки України  за вагомий внесок у справу виховання учнівської молоді, відродження та примноження культурних надбань та історичної спадщини українського народу, пропаганду пам’яток історії, культури і природи, формування та збереження Музейного фонду України Літературному музею Уласа Самчука Кременецького ліцею імені Уласа Самчука.  Михайло Васильович розповів про  здобутки учнів та педагогів закладу на обласному та Всеукраїнському рівнях.

1-10 of 148