Підводимо підсумки

опубліковано 3 жовт. 2019 р., 23:33 ТОКЦТКСЕУМ

    

    2 жовтня 2019 року на базі державного навчального закладу «Центр професійно-технічної освіти» близько 70 учасників керівників та виховників роїв навчальних закладів області взяли участь в обласному семінарі-практикумі з проведення обласного маршу патріотів, який профотитиметься 18 жовтня 2019 року у м.Козові та околицях під гаслом «Навічно в памяті народу збережемо славу про подвиг». В рамках проведення обласного семінару-практикуму висвітлені основні завдання з реалізації концепції військово-патріотичного та національно-патріотичного виховання учнівської та студентської молоді, основні засади проведення в населених пунктах, містах, районах, ОТГ, навчальних закладах етапів дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), підведення підсумків проведення масових заходів учнівської та студентської молоді в 2019 році.

    Учасників обласного семінару-практикуму вітали учні першого курсу ДНЗ «Центр професійно-технічної освіти» із прийдешнім святом дня працівників освіти та провели в очній формі представлення тих виробничих професій, яких навчають у закладі освіти і потребують на державному ринку праці.  

Змагання юних спелеологів

опубліковано 3 жовт. 2019 р., 23:30 ТОКЦТКСЕУМ

  

З 26 по 28 вересня 2019 року Тернопільським обласним комунальним центром туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді проведені традиційні 52 Відкриті змагання Тернопільської області серед юніорів зі спелеоорієнтування "Меморіал пам’яті Володимира Олександровича Радзієвського", ініціатора перших обласних змагань зі спелеоорієнтування гуртківців позашкільних навчальних закладів у 1967 році, за ними перших республіканських змагань, а в 1989 році – Всесоюзних матчевих зустрічей юних спелеотуристів, які збирають юних спелеологів з різних куточків України.

Протягом трьох днів у печері Кришталева, що у с.Кривче  Борщівського району, учасники команд  Борщівського будинку дитячої творчості, Зборівської об’єднаної територіальної громади, Монастириського будинку дитячої та юнацької творчості, Тернопільської ЗОШ І-ІІІ ст. №25, Тернопільського обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді, Чортківського Палацу дітей та юнацтва демонстрували свої вміння орієнтуватися у підземних лабіринтах з видів «Маркована траса», «За вибором», «Заданий напрямок», «Позначений маршрут», в яких перемогу здобули:

 

вид «Маркована траса»

І місце – команда Борщівського будинку дитячої творчості

ІІ місце – команда Зборівської об’єднаної територіальної громади

ІІІ місце – команда Тернопільського обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді

 

 вид «Заданий напрямок»

І місце – команда Борщівського будинку дитячої творчості

ІІ місце – команда Монастириського будинку дитячої та юнацької творчості

ІІІ місце – команда Тернопільського обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді

 

вид «Позначений маршрут»

І місце – команда Борщівського будинку дитячої творчості

ІІ місце – команда Зборівської об’єднаної територіальної громади

ІІІ місце – команда Монастириського будинку дитячої та юнацької творчості

 

вид «За вибором»

І місце – команда Борщівського будинку дитячої творчості

ІІ місце – команда Тернопільського обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді

ІІІ місце – команда Зборівської об’єднаної територіальної громади

 

      За підсумками результатів з видів у загальному заліку відкритих змагань перемогу виборола команда Борщівського будинку дитячої творчості, тренери – Синьків Леся Володимирівна, Малюга Богдан Олегович;

ІІ загальнокомандне місце – команда Зборівської об’єднаної територіальної громади, тренери – Гармідер  Володимир Леонідович,  Голояд Юрій Степанович;

ІІІ місце – команда Тернопільського обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді, тренер – Баран Олесь Богданович.

Окрім спортивної частини учасники змагань взяли участь у конкурсній програмі, в якій кращою стала команда Тернопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №25, тренери – Атаманчук Михайло Степанович, Легкий Андрій Михайлович.

З відкриттям учасників Відкритих змагань серед юнаків зі спелеоорієнтування привітали учні та педагоги Іване-Пустенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст., а у День Всесвітнього дня туризму, 27 вересня, учні Гермаківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. привітали суддів та учасників змагань святковим виступом та домашніми гостинцями.

Дані змагання відбулися завдячуючи допомозі та підтримці працівників Гермаківського лісництва ДП Чортківського лісового господарства та відділу освіти, сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Борщівської районної державної адміністрації.

Змагання освітян-туристів 2019 року

опубліковано 23 вер. 2019 р., 05:15 ТОКЦТКСЕУМ

    

  


    Осінь – пора пригод і нових починань. Діти і студенти йдуть до школи, вчителі і викладачі теж повертаються з відпусток. Але навчальний рік почався не тільки для тих, хто буде вчитися, а й для тих, хто навчатиме, а для найвідважніших він почався великими пригодами.
    Так от, щоб цей рік пройшов так само вдало, як і попередній, Тернопільський обласний комунальний центр туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді організував змагання серед освітян Тернопілля.
    Перші хвилини урочистого відкриття були присвячені вшануванню пам’яті воїнів-захисників, що полягли відстоюючи територіальну цілісність, мир та майбутнє українського народу. У час, коли Україна перебуває у довготривалій війні з окупаційною армією Росії яка анексувала частину українських земель, проведення вищезгаданого заходу є особливо необхідним. Ці змагання є вишколом серед освіченої частини суспільства, основна місія якої – формувати високий рівень патріотичної свідомості та стійку національну позицію своїх учнів, майбутніх творців української держави.
    Цьогорічний ХLІХ (49) Кубок зі спортивного туризму з видів пішохідний, велосипедний, водний серед працівників освіти і науки Тернопільщини присвячений Міжнародному дню миру.
    На околиці села Чернихівці Збаразького району змагались пішохідники та велосипедисти, а з виду водний туризм на річці Гнила Гнізна з 18 по 20 вересня відбувся вищезгаданий захід.
    Три дні учасники демонстрували свої технічні навички, вміння швидко реагувати на ситуацію, старалися виручати один одного та не втрачати жагу до перемоги аж до завершення. Упродовж першого дня змагань учасники випробовували свої сили на дистанції з туристського тріатлону де було поєднано три види туризму (пішохідний, велосипедний, водний) у одну дистанцію. На даній дистанції перше, друге та третє місце вибороли команди районів: Тернопільського, Зборівського та Козівського.
    Наступні дні учасники випробовували свої вмілості з видів туризму:

- пішохідного на короткій командній дистанції «смуги перешкод»;

- велосипедного на комплексній дистанції «тріал», «фігурне водіння велосипеда», «велокрос»;

- водного на командній дистанції «слалом».

    Відповідно з кожного виду серед 10 команд визначили переможців. Так, з виду пішохідний туризм, третє, друге та перше місця відповідно посіли команди районів: Тернопільського, Козівського, Кременецького.
    Долаючи водні плеса р. Гнила Гнізна, водні туристи продемонстрували такий результат – перемогу здобули команда міста Чорткова, а друге і третє місця відповідно поділили Заліщицький та Зборівський райони.
    Переможцями велосипедних змагань стали учасники із Збаразького району, а зовсім трохи не вистачило до абсолютного лідерства командам Кременецького та Тернопільського районів, які продемонстрували чудовий результат і посіли друге та третє місця відповідно.
    Дані змагання відбулися завдячуючи допомозі та підтримці голови Тернопільської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Людмили Мокей, профспілки працівників освіти і науки міста Тернополя Валентини Кухар, голови Черниховецької об’єднаної територіальної громади Марії Кіпибіді.

Запис без заголовка

опубліковано 12 лип. 2019 р., 02:25 ТОКЦТКСЕУМ

   
  

   З 1 по 4 липня 2019 року  проведений семінар-практикум для керівників та тренерів команд, які беруть участь у традиційних відкритих змаганнях Тернопільської області зі спелеоорієнтування (проводяться з 1967 року), присвячені засновнику тернопільської спелеології, відкривачу і досліднику перших і найбільших в Україні та світі гіпсових лабіринтових печер, завідувачу методичним відділом Центру «Меморіал памяті Володимира Олександровича Радзієвського».

         Під час  семінару-практикуму учасники відвідали унікальні  краєзнавчі, історико-культурні та природні об’єкти області, а саме: карстові озера у с.Вікно Гусятинського району, пройшли екологічною стежкою «До пущі Відлюдника» у природньому заповіднику «Медобори», Сидорівський замок (оборонна споруда середини ХVІІ ст.) у с.Сидорів Гусятинського району, Чорнокозинецький замок (перша згадка датується ХІVст.) над річкою Збруч, групу невеликих  печер та печеру Збручанську у с. Збручанське Борщівського району. Проведені практичні заняття з орієнтування учасників у печері Кришталева з видів програми змагань, техніки безпеки та методики пошуково-рятувальних робіт у печерах лабіринтового типу.

         

Змагались юні геологи-краєзнавці

опубліковано 27 черв. 2019 р., 04:53 ТОКЦТКСЕУМ   [ оновлено 27 черв. 2019 р., 04:55 ]

 
   

    З метою поглибленого вивчення рідного краю, формування пізнавальних і дослідницьких інтересів та вмінь учнівської молоді з 21 по 23 червня 2019 року в лісовому урочищі Рурисько (околиці м.Бережани) відбулися ХХХІV обласні геолого-географічні змагання учнівської молоді Тернопільщини, в яких взяли участь 90 школярів – члени гуртків юних географів, геологів, краєзнавців загальноосвітніх шкіл і позашкільних навчальних закладів.

   Учасники проявили свої знання і вміння у 8 видах спеціальної програми: гідрологічних дослідженнях, мінералогії і петрографії, шліховому випробуванні, радіометричних дослідженнях, побудові геологічного розрізу, в проходженні геологічного маршруту, в маршрутній та площинній топозйомках.

        

В окремих видах програми перемогу здобули:

 З виду «Геологічний маршрут»

 1 місце – команда Кременецького району

2 місце – команда Борщівського будинку дитячої творчості

3 місце – команда Зборівського району

 З виду «Маршрутна топозйомка»

 1 місце – команда Кременецького району

2 місце – команда Бережанського району

3 місце – команда Залозецької ОТГ

З виду «Площинна топозйомка»

 1 місце – команда Бережанського району

2 місце – команда Кременецького району

3 місце – Залозецької ОТГ

  З виду «Підйом геологічної карти»

 1 місце – команда Борщівського будинку дитячої творчості

2 місце – команда Зборівського району

3 місце – команда Кременецького району

 З виду «Мінералогія і петрографія»

1 місце – команда Зборівського району

2 місце – команда Кременецького району

3 місце – команда Шумської ОТГ

 З виду «Гідрологічні дослідження»

 1 місце – команда Зборівського району

2 місце – команда Бережанського району

3 місце – команда Тернопільського району

 З виду «Радіометричні дослідження»

 1 місце – команда Зборівського району

2 місце – команда Шумської ОТГ

3 місце – команда Тернопільського району

 З виду «Шліхове випробування»

 1 місце – команда Тернопільського району

2 місце – команда Залозецької ОТГ

3 місце – команда Кременецького району

 

    Переможцями змагань в загальному заліку стали команди: Кременецького   району, керівник - Козачук Оксана Олексіївна,

Зборівського району, керівник -  Швед Євгенія Михайлівна, Борщівського району, керівник – Малюга Богдан Олегович.

   Переможці змагань і керівники кращих команд нагороджені грамотами управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації, пам’ятними Кубками та медалями.

    Щиру вдячність в організації проведення змагань висловлюємо колективу Бережанського центру дитячої та юнацької творчості, директор – Бич Марія Петрівна, заступник директора – Репецький Сергій Богданович, начальнику управління освіти, молоді і спорту Бережанської міської ради Михальчук Галині Василівні.  

 

 

Запис без заголовка

опубліковано 25 черв. 2019 р., 02:30 ТОКЦТКСЕУМ

   
 У мальовничому місці на Тернопільщині урочище «Червоне» Заліщицького району  відбувся обласний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») на якому було представлено 38 роїв від навчальних закладів області. Упродовж 5 днів учасники гри показали усе на що вони здатні у різних видах програми.

До видів програми входили стройовий впоряд, стрільба, метання гранати, смуга перешкод, надання першої медичної допомоги, фізичної та тактичної підготовки та конкурсів патріотичного спрямування.

Переможцями гри у старшій віковій групі «Сокіл» стали рій «Січові стрільці» Борщівського НВК «ЗНЗ І-ІІІ ступенів №3 імені Романа Андріяшика», рій Почапинської ЗОШ І-ІІІ ступенів Тернопільського району, рій Матвіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів Шумського району.

Переможцями серед молодшої вікової групи «Джура» стали рій «Алатир» Зборівської ОТГ, рій «Морські соколи» Тернопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів №24, рій Монастириської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Військово — патріотична гра «Сокіл» («Джура») має на меті не тільки удосконалення фізичної підготовки молоді, а й виховання дітей у дусі патріотизму, любові до Батьківщини, шані до свого історичного минулого та повазі до країни в якій проживаєш. Також дуже важливим є те, що під час таборування юнаки і дівчата мають змогу познайомитись та поспілкуватись зі своїми однолітками.

Допомогу при проведенні гри надали Заліщицька районна державна адміністрація, відділ з питань освіти, молоді та спорту Заліщицької райдержадміністрації, Товстенський будинок дитячої творчості, Заліщицький будинок дитячої та юнацької творчості, табір «Ромашка» Заліщицького району.

 

Студентські спортивні ігри серед ВНЗ І-ІV рівнів акредитації

опубліковано 29 трав. 2019 р., 01:44 ТОКЦТКСЕУМ

  

Студентські спортивні ігри серед ВНЗ І-ІV рівнів акредитації зі спортивного туризму, вид пішохідний туризм відбулися 24-25 травня 2019 року в лісовому урочищі Пронятин, мікрорайон Пронятин міста Тернополя. У змаганнях взяли участь 6 команд навчальних закладів області.

Погодні умови внесли корективи у подолання технічних етапів дистанцій змагань, надали значну складність.

На дистанції «командна смуга перешкод двійки» кращими були: Пелих Олег і Базан Василь, студенти Зборівського коледжу ТНТУ ім. І. Пулюя; Стащук Дмитро і Кріль Андрій, студенти Технічного коледжу ТНТУ ім. І. Пулюя; Біловус Олександр і Цілінська Анастасія, студенти Галицького коледжу ім. В. Чорновола та студенти ТНПУ ім. В. Гнатюка Кузів Максим і Мороз Оксана, Шуфляк Ігор і Ленько Каріна, Крамар Святослав і Іванчук Любов.

На командній дистанції «смуга перешкод» переможцями стали: Зборівський коледж ТНТУ ім. І. Пулюя; Галицький коледж ім. В. Чорновола; Технічний коледж ТНТУ ім. І. Пулюя.

У загальному заліку перемогла команда Зборівського коледжу ТНТУ ім. І. Пулюя, друге місце у команди Галицького коледжу ім. В. Чорновола; третьою була команда Технічного коледжу ТНТУ ім. І. Пулюя.

Якісно підготували команди до змагань тренери-наставники відповідно до місць: Богдан Кульчицький, Вадим Ляска, та Юрій Жигальський.

Мужність, шляхетність, відвага!

опубліковано 23 трав. 2019 р., 00:55 ТОКЦТКСЕУМ

  
  

Це гасло  спонукало учнівську та студентську молодь закладів професійно-технічної освіти області до змагань з різних військово-спортивних, військово-прикладних, туристсько-спортивних видів програми І обласного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), який був проведений 21 травня 2019 року на базі Тернопільського вищого професійно-технічного училища №4 ім. М.Паращука. Учасники гри змагалися із видів програми «Стройовий впоряд», «Розбирання та складання автомату АК-74», «Рятівник», «Стрільба», «Спорядження магазину патронами», «Туристська смуга перешкод», «Теренова гра», що давало можливість показати свої вміння та навички в підготовці до захисту Української держави. В урочистій церемонії відкриття гри взяли участь директор Тернопільського вищого професійно-технічного училища №4 ім. М.Паращука Іван Грищук, директор Тернопільського обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді Оксана Пшенична, директор Тернопільської школи допризовної підготовки Валерій Бондар, методисти навчально-методичного центру професійно-технічної освіти Степан Мацик, Людмила Осадчук.

Перемогу в загальному заліку здобули учні відділу професійної підготовки Технічного коледжу ТНТУ ім.І.Полюя (керівник Юрій Жигальський)  ІІ місце – учні Почаївського вищого професійного училища (керівники Юрій Юшко, Віктор Іскра), а ІІІ місце учні Тернопільського ВПУ технологій та дизайну (керівники Сергій Гунько, Ярослав Слободян, Ігор Мисак) та Тернопільського ВПУ №4 ім.М.Паращука (керівники Співак Ярослав, Грицишин Лідія).  

Переможці нагороджені кубком та грамотами Управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації, керівникам переможців вручено подяки за підписами начальника управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації Ольги Хоми, директора Тернопільського обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді Оксани Пшеничної.

Змагання з водного туризму

опубліковано 23 трав. 2019 р., 00:20 ТОКЦТКСЕУМ

  

       Місто Чортків багате своє історією, цікавою архітектурою, гідними міщанами та принадою для водного туризму – повноводною  річкою Серет. Саме  на теренах міського парку ім. Івана Франка, повз який протікає річка Серед, у продовж трьох днів  з 16 по 18 травня відбувалися баталії відкритих обласних змагання Тернопільщини 2019 року серед юнаків та юначок зі спортивного туризму з виду водний туризм, в рамках Всеукраїнських масових спортивних заходів «Спорт для всіх в парках і скверах» (присвячується Дню пам’яті жертв політичних репресій).

         Розпочалися змагання на швидкісній дистанції «Спринт» у класах суден:

-         байдарка двійка, де фінішну стрічку першими перетнув екіпаж у складі Анни Ліпської та Анастасії Урбан – команда Чортківського  палацу дітей та юнацтва №1, відповідно друге і третє місце вибороли Сергій Богуславець та Віталій Глухан – з команди Тернопільського обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді,  Ілона Пукач та Марія Огородник – з команди Чортківського  палацу дітей та юнацтва №2.

-         катамаран двійка, місця розподілилися серед екіпажів, де перше місце посіли Арсен Школьний та Олег Махно – з команди Чортківського  палацу дітей та юнацтва №1, Володимир Присмака та Василь Матвіїв – з команди Бучацького району, Віталій Фрей та Артур Ванько – з команди Тернопільського обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді відповідно ІІ і ІІІ місця.

         Продовженням змагань були виступи на дистанції «Слалом» у класах суден:

-         байдарка двійка, де фінішну стрічку першими перетнув екіпаж у складі Ілони Пукач та Марії Огородник – з команди Чортківського  палацу дітей та юнацтва №2, відповідно друге і третє місце вибороли  Анна Ліпська та Анастасія Урбан – з команди Чортківського  палацу дітей та юнацтва №1, Сергій Богуславець та Віталій Глухан –  з команди Тернопільського обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді.

-         катамаран двійка, місця розподілилися серед екіпажів, де перше місце посіли Арсен Школьний та Олег Махно – з команди Чортківського  палацу дітей та юнацтва №1, Володимир Присмака та Василь Матвіїв – з команди Бучацького району, Віталій Фрей та Артур Ванько – з команди Тернопільського обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді відповідно ІІ і ІІІ місця.

-         У командному підсумку місця розподілилися у наступному порядку, де почесне місце першості посіла команда Чортківського  палацу дітей та юнацтва №1 (керівник-тренер Ростислав Букалюк), а другі і треті відповідно  команди Тернопільського обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді (керівник-тренер Дмитро Мотринчук) та Бучацького району (керівник-тренер Ігор Гуцул).

         Організаторами заходу є Тернопільський обласний комунальний центр туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді (директор Оксана Пшенична)  та Тернопільський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» (директор Володимиру Ванджура), які висловлюють щиру вдячність Голові міста Чорткова Володимиру Шматько, начальнику відділу молоді та спорту управління освіти молоді та спорту Чортківської міської ради Віктору Нагірному та працівникові центрального стадіону цього ж міста Борису Провальному, які доклали багато зусиль для реалізації спортивного свята.

         Нехай наполегливість, здоровий спосіб життя, стрімкі ріки сприяють новим зустрічам юних мандрівників та вдалим стартам на спортивно-туристських дистанціях.

«Роде наш красний, роде наш прекрасний»

опубліковано 20 трав. 2019 р., 06:14 ТОКЦТКСЕУМ

  
  

Свято української вишиванки серед учнівської молоді закладів освіти області  розпочалося з урочистого відкриття обласної науково-краєзнавчої конференції учнівської молоді «Роде наш красний, роде наш прекрасний», яка була проведена на базі Тернопільської спеціалізованої школи №29 з поглибленим вивченням іноземних мов 16 травня 2019 року, у якій взяли участь понад 170 учасників.

У відкритті конференції взяли участь заступник голови Тернопільської обласної ради Любомир Крупа, начальник управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації Ольга Хома, директор школи Анатолій Ятищук.

Учасники конференції презентували свої кращі пошуково-дослідницькі та науково-краєзнавчі роботи з «Історичного, географічного краєзнавства», «Фольклору та етнографії», «Виставки новітніх пошуково-дослідницьких та науково-краєзнавчих матеріалів». Керівниками секцій були професори, кандидати історичних наук, доценти кафедри історії України, археології та спеціальних галузей Тернопільського НПУ ім. В. Гнатюка Іван Зуляк, Володимир Кіцак, Анатолій Кліш, Оксана Ятищук, а також працівники Тернопільського ОКІППО Ігор Вітенко, Наталя Саранчук, вчитель географії вищої категорії Тернопільської ЗОШ І-ІІІ ст. № 19 Лілія Вітяк та працівники Тернопільського ОКЦТКСЕУМ.

За підсумками конференції переможці нагороджені грамотами управління освіти і науки Тернопільської облдержадміністрації та їхні керівники, а лауреати конференції нагороджені дипломами Тернопільського обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді. 

1-10 of 136