Стрес


Сьогодні ми часто чуємо слово «Стрес», мабуть вже не залишилось жодної людини яка б не розуміла його значення. Стрес – це стан психічної напруги, що виникає в процесі діяльності в найбільш складних і важких умовах. І стреси, кризові ситуації – є невід’ємн частиною нашого. Звичайно існує думка що проблеми є фактором що сприяє особистісному розвитку, але часто такі речі негативно впливають на наше здоров’я. Навіть не значні але тривалі у часі стресові фактори можуть стати причиною розвитку таких проблем як: соматичні хвороби, які можуть проявлятись у головних болях, порушеннями сну, проблемами з харчуванням тощо, ішемічні хвороби серця, артеріальна гіпертензія, виразкова хвороба, психічні хвороби до яких відносять депресію, «синдром хронічної втоми»неврози, зокрема істерію та психастенію.

Також стрес має свої стадії розвитку які вивів Ганс Сельє.

1) Стадія тривожності — характеризується зменшенням розмірів вилочкової залозиселезінкилімфатичних вузлів, що пов'язано з активацією глюкокортикоїдів.

2) Стадія резистентності — розвивається гіпертрофія кори наднирників зі стійким підвищенням секреції кортикостероїдів та адреналіну. Вони збільшують кількість циркулюючої крові, підвищують артеріальний тиск, підсилюється утворення печінкою глікогену. В цій стадії зазвичай підвищується стійкість та протидія організму до надзвичайних подразників. У людини на цій стадії активізується розумова та м'язова діяльність, мобілізується воля та бажання подолати незвичні обставини або надзвичайну ситуацію. Якщо дія стресору на цій стадії припиняється або слабшає, зміни, які він викликав, поступово нормалізуються.

3) Стадія виснаження. Однак, якщо вплив патогенного фактору не припиняється, він продовжує бути надто сильним і тривалим, розвивається стійке виснаження кори наднирників. Знову з'являються реакції тривожності. Ці процеси є необоротними і закінчуються загибеллю організму.

Незважаючи на це можна з легкість зменшити або й зовсім ліквідувати негативний вплив стресу на наш організм.
Саме з цією метою для працівників ТОКЦТКСЕУМ  було проведено арт-терапевтичне заняття, в ході якого за допомогою природнього і цілющого матеріалу – глини ми відправились у подорож дитинством. У ту пору де живуть мрії та прекрасні сни, де світ безпечний, а ми безтурботні і   щасливі.

Сама робота з глиною вже позитивно впливає на психічний стан людини, стабілізує емоційний стан та зняти нервове напруження завдяки тактильному контакту з неструктурованим матеріалом. Також в ході заняття ми змогли розслабитись та віднайшли ресурс для продуктивної роботи у врівноваженому стані. Адже найкращий інструмент боротьби зі стресовим станом є мистецтвом. Отож бажаємо всім творчого настрою.

 

Comments