Запис без заголовка

опубліковано 12 лип. 2019 р., 02:25 ТОКЦТКСЕУМ

   
  

   З 1 по 4 липня 2019 року  проведений семінар-практикум для керівників та тренерів команд, які беруть участь у традиційних відкритих змаганнях Тернопільської області зі спелеоорієнтування (проводяться з 1967 року), присвячені засновнику тернопільської спелеології, відкривачу і досліднику перших і найбільших в Україні та світі гіпсових лабіринтових печер, завідувачу методичним відділом Центру «Меморіал памяті Володимира Олександровича Радзієвського».

         Під час  семінару-практикуму учасники відвідали унікальні  краєзнавчі, історико-культурні та природні об’єкти області, а саме: карстові озера у с.Вікно Гусятинського району, пройшли екологічною стежкою «До пущі Відлюдника» у природньому заповіднику «Медобори», Сидорівський замок (оборонна споруда середини ХVІІ ст.) у с.Сидорів Гусятинського району, Чорнокозинецький замок (перша згадка датується ХІVст.) над річкою Збруч, групу невеликих  печер та печеру Збручанську у с. Збручанське Борщівського району. Проведені практичні заняття з орієнтування учасників у печері Кришталева з видів програми змагань, техніки безпеки та методики пошуково-рятувальних робіт у печерах лабіринтового типу.

         

Змагались юні геологи-краєзнавці

опубліковано 27 черв. 2019 р., 04:53 ТОКЦТКСЕУМ   [ оновлено 27 черв. 2019 р., 04:55 ]

 
   

    З метою поглибленого вивчення рідного краю, формування пізнавальних і дослідницьких інтересів та вмінь учнівської молоді з 21 по 23 червня 2019 року в лісовому урочищі Рурисько (околиці м.Бережани) відбулися ХХХІV обласні геолого-географічні змагання учнівської молоді Тернопільщини, в яких взяли участь 90 школярів – члени гуртків юних географів, геологів, краєзнавців загальноосвітніх шкіл і позашкільних навчальних закладів.

   Учасники проявили свої знання і вміння у 8 видах спеціальної програми: гідрологічних дослідженнях, мінералогії і петрографії, шліховому випробуванні, радіометричних дослідженнях, побудові геологічного розрізу, в проходженні геологічного маршруту, в маршрутній та площинній топозйомках.

        

В окремих видах програми перемогу здобули:

 З виду «Геологічний маршрут»

 1 місце – команда Кременецького району

2 місце – команда Борщівського будинку дитячої творчості

3 місце – команда Зборівського району

 З виду «Маршрутна топозйомка»

 1 місце – команда Кременецького району

2 місце – команда Бережанського району

3 місце – команда Залозецької ОТГ

З виду «Площинна топозйомка»

 1 місце – команда Бережанського району

2 місце – команда Кременецького району

3 місце – Залозецької ОТГ

  З виду «Підйом геологічної карти»

 1 місце – команда Борщівського будинку дитячої творчості

2 місце – команда Зборівського району

3 місце – команда Кременецького району

 З виду «Мінералогія і петрографія»

1 місце – команда Зборівського району

2 місце – команда Кременецького району

3 місце – команда Шумської ОТГ

 З виду «Гідрологічні дослідження»

 1 місце – команда Зборівського району

2 місце – команда Бережанського району

3 місце – команда Тернопільського району

 З виду «Радіометричні дослідження»

 1 місце – команда Зборівського району

2 місце – команда Шумської ОТГ

3 місце – команда Тернопільського району

 З виду «Шліхове випробування»

 1 місце – команда Тернопільського району

2 місце – команда Залозецької ОТГ

3 місце – команда Кременецького району

 

    Переможцями змагань в загальному заліку стали команди: Кременецького   району, керівник - Козачук Оксана Олексіївна,

Зборівського району, керівник -  Швед Євгенія Михайлівна, Борщівського району, керівник – Малюга Богдан Олегович.

   Переможці змагань і керівники кращих команд нагороджені грамотами управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації, пам’ятними Кубками та медалями.

    Щиру вдячність в організації проведення змагань висловлюємо колективу Бережанського центру дитячої та юнацької творчості, директор – Бич Марія Петрівна, заступник директора – Репецький Сергій Богданович, начальнику управління освіти, молоді і спорту Бережанської міської ради Михальчук Галині Василівні.  

 

 

Запис без заголовка

опубліковано 25 черв. 2019 р., 02:30 ТОКЦТКСЕУМ

   
 У мальовничому місці на Тернопільщині урочище «Червоне» Заліщицького району  відбувся обласний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») на якому було представлено 38 роїв від навчальних закладів області. Упродовж 5 днів учасники гри показали усе на що вони здатні у різних видах програми.

До видів програми входили стройовий впоряд, стрільба, метання гранати, смуга перешкод, надання першої медичної допомоги, фізичної та тактичної підготовки та конкурсів патріотичного спрямування.

Переможцями гри у старшій віковій групі «Сокіл» стали рій «Січові стрільці» Борщівського НВК «ЗНЗ І-ІІІ ступенів №3 імені Романа Андріяшика», рій Почапинської ЗОШ І-ІІІ ступенів Тернопільського району, рій Матвіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів Шумського району.

Переможцями серед молодшої вікової групи «Джура» стали рій «Алатир» Зборівської ОТГ, рій «Морські соколи» Тернопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів №24, рій Монастириської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Військово — патріотична гра «Сокіл» («Джура») має на меті не тільки удосконалення фізичної підготовки молоді, а й виховання дітей у дусі патріотизму, любові до Батьківщини, шані до свого історичного минулого та повазі до країни в якій проживаєш. Також дуже важливим є те, що під час таборування юнаки і дівчата мають змогу познайомитись та поспілкуватись зі своїми однолітками.

Допомогу при проведенні гри надали Заліщицька районна державна адміністрація, відділ з питань освіти, молоді та спорту Заліщицької райдержадміністрації, Товстенський будинок дитячої творчості, Заліщицький будинок дитячої та юнацької творчості, табір «Ромашка» Заліщицького району.

 

Студентські спортивні ігри серед ВНЗ І-ІV рівнів акредитації

опубліковано 29 трав. 2019 р., 01:44 ТОКЦТКСЕУМ

  

Студентські спортивні ігри серед ВНЗ І-ІV рівнів акредитації зі спортивного туризму, вид пішохідний туризм відбулися 24-25 травня 2019 року в лісовому урочищі Пронятин, мікрорайон Пронятин міста Тернополя. У змаганнях взяли участь 6 команд навчальних закладів області.

Погодні умови внесли корективи у подолання технічних етапів дистанцій змагань, надали значну складність.

На дистанції «командна смуга перешкод двійки» кращими були: Пелих Олег і Базан Василь, студенти Зборівського коледжу ТНТУ ім. І. Пулюя; Стащук Дмитро і Кріль Андрій, студенти Технічного коледжу ТНТУ ім. І. Пулюя; Біловус Олександр і Цілінська Анастасія, студенти Галицького коледжу ім. В. Чорновола та студенти ТНПУ ім. В. Гнатюка Кузів Максим і Мороз Оксана, Шуфляк Ігор і Ленько Каріна, Крамар Святослав і Іванчук Любов.

На командній дистанції «смуга перешкод» переможцями стали: Зборівський коледж ТНТУ ім. І. Пулюя; Галицький коледж ім. В. Чорновола; Технічний коледж ТНТУ ім. І. Пулюя.

У загальному заліку перемогла команда Зборівського коледжу ТНТУ ім. І. Пулюя, друге місце у команди Галицького коледжу ім. В. Чорновола; третьою була команда Технічного коледжу ТНТУ ім. І. Пулюя.

Якісно підготували команди до змагань тренери-наставники відповідно до місць: Богдан Кульчицький, Вадим Ляска, та Юрій Жигальський.

Мужність, шляхетність, відвага!

опубліковано 23 трав. 2019 р., 00:55 ТОКЦТКСЕУМ

  
  

Це гасло  спонукало учнівську та студентську молодь закладів професійно-технічної освіти області до змагань з різних військово-спортивних, військово-прикладних, туристсько-спортивних видів програми І обласного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), який був проведений 21 травня 2019 року на базі Тернопільського вищого професійно-технічного училища №4 ім. М.Паращука. Учасники гри змагалися із видів програми «Стройовий впоряд», «Розбирання та складання автомату АК-74», «Рятівник», «Стрільба», «Спорядження магазину патронами», «Туристська смуга перешкод», «Теренова гра», що давало можливість показати свої вміння та навички в підготовці до захисту Української держави. В урочистій церемонії відкриття гри взяли участь директор Тернопільського вищого професійно-технічного училища №4 ім. М.Паращука Іван Грищук, директор Тернопільського обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді Оксана Пшенична, директор Тернопільської школи допризовної підготовки Валерій Бондар, методисти навчально-методичного центру професійно-технічної освіти Степан Мацик, Людмила Осадчук.

Перемогу в загальному заліку здобули учні відділу професійної підготовки Технічного коледжу ТНТУ ім.І.Полюя (керівник Юрій Жигальський)  ІІ місце – учні Почаївського вищого професійного училища (керівники Юрій Юшко, Віктор Іскра), а ІІІ місце учні Тернопільського ВПУ технологій та дизайну (керівники Сергій Гунько, Ярослав Слободян, Ігор Мисак) та Тернопільського ВПУ №4 ім.М.Паращука (керівники Співак Ярослав, Грицишин Лідія).  

Переможці нагороджені кубком та грамотами Управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації, керівникам переможців вручено подяки за підписами начальника управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації Ольги Хоми, директора Тернопільського обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді Оксани Пшеничної.

Змагання з водного туризму

опубліковано 23 трав. 2019 р., 00:20 ТОКЦТКСЕУМ

  

       Місто Чортків багате своє історією, цікавою архітектурою, гідними міщанами та принадою для водного туризму – повноводною  річкою Серет. Саме  на теренах міського парку ім. Івана Франка, повз який протікає річка Серед, у продовж трьох днів  з 16 по 18 травня відбувалися баталії відкритих обласних змагання Тернопільщини 2019 року серед юнаків та юначок зі спортивного туризму з виду водний туризм, в рамках Всеукраїнських масових спортивних заходів «Спорт для всіх в парках і скверах» (присвячується Дню пам’яті жертв політичних репресій).

         Розпочалися змагання на швидкісній дистанції «Спринт» у класах суден:

-         байдарка двійка, де фінішну стрічку першими перетнув екіпаж у складі Анни Ліпської та Анастасії Урбан – команда Чортківського  палацу дітей та юнацтва №1, відповідно друге і третє місце вибороли Сергій Богуславець та Віталій Глухан – з команди Тернопільського обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді,  Ілона Пукач та Марія Огородник – з команди Чортківського  палацу дітей та юнацтва №2.

-         катамаран двійка, місця розподілилися серед екіпажів, де перше місце посіли Арсен Школьний та Олег Махно – з команди Чортківського  палацу дітей та юнацтва №1, Володимир Присмака та Василь Матвіїв – з команди Бучацького району, Віталій Фрей та Артур Ванько – з команди Тернопільського обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді відповідно ІІ і ІІІ місця.

         Продовженням змагань були виступи на дистанції «Слалом» у класах суден:

-         байдарка двійка, де фінішну стрічку першими перетнув екіпаж у складі Ілони Пукач та Марії Огородник – з команди Чортківського  палацу дітей та юнацтва №2, відповідно друге і третє місце вибороли  Анна Ліпська та Анастасія Урбан – з команди Чортківського  палацу дітей та юнацтва №1, Сергій Богуславець та Віталій Глухан –  з команди Тернопільського обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді.

-         катамаран двійка, місця розподілилися серед екіпажів, де перше місце посіли Арсен Школьний та Олег Махно – з команди Чортківського  палацу дітей та юнацтва №1, Володимир Присмака та Василь Матвіїв – з команди Бучацького району, Віталій Фрей та Артур Ванько – з команди Тернопільського обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді відповідно ІІ і ІІІ місця.

-         У командному підсумку місця розподілилися у наступному порядку, де почесне місце першості посіла команда Чортківського  палацу дітей та юнацтва №1 (керівник-тренер Ростислав Букалюк), а другі і треті відповідно  команди Тернопільського обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді (керівник-тренер Дмитро Мотринчук) та Бучацького району (керівник-тренер Ігор Гуцул).

         Організаторами заходу є Тернопільський обласний комунальний центр туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді (директор Оксана Пшенична)  та Тернопільський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» (директор Володимиру Ванджура), які висловлюють щиру вдячність Голові міста Чорткова Володимиру Шматько, начальнику відділу молоді та спорту управління освіти молоді та спорту Чортківської міської ради Віктору Нагірному та працівникові центрального стадіону цього ж міста Борису Провальному, які доклали багато зусиль для реалізації спортивного свята.

         Нехай наполегливість, здоровий спосіб життя, стрімкі ріки сприяють новим зустрічам юних мандрівників та вдалим стартам на спортивно-туристських дистанціях.

«Роде наш красний, роде наш прекрасний»

опубліковано 20 трав. 2019 р., 06:14 ТОКЦТКСЕУМ

  
  

Свято української вишиванки серед учнівської молоді закладів освіти області  розпочалося з урочистого відкриття обласної науково-краєзнавчої конференції учнівської молоді «Роде наш красний, роде наш прекрасний», яка була проведена на базі Тернопільської спеціалізованої школи №29 з поглибленим вивченням іноземних мов 16 травня 2019 року, у якій взяли участь понад 170 учасників.

У відкритті конференції взяли участь заступник голови Тернопільської обласної ради Любомир Крупа, начальник управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації Ольга Хома, директор школи Анатолій Ятищук.

Учасники конференції презентували свої кращі пошуково-дослідницькі та науково-краєзнавчі роботи з «Історичного, географічного краєзнавства», «Фольклору та етнографії», «Виставки новітніх пошуково-дослідницьких та науково-краєзнавчих матеріалів». Керівниками секцій були професори, кандидати історичних наук, доценти кафедри історії України, археології та спеціальних галузей Тернопільського НПУ ім. В. Гнатюка Іван Зуляк, Володимир Кіцак, Анатолій Кліш, Оксана Ятищук, а також працівники Тернопільського ОКІППО Ігор Вітенко, Наталя Саранчук, вчитель географії вищої категорії Тернопільської ЗОШ І-ІІІ ст. № 19 Лілія Вітяк та працівники Тернопільського ОКЦТКСЕУМ.

За підсумками конференції переможці нагороджені грамотами управління освіти і науки Тернопільської облдержадміністрації та їхні керівники, а лауреати конференції нагороджені дипломами Тернопільського обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді. 

Орієнтування у паркових зонах

опубліковано 13 трав. 2019 р., 04:29 ТОКЦТКСЕУМ

      

  
 

        Цьогорічні традиційні змагання першість області зі спортивно-туристського орієнтування в паркових зонах в рамках Всеукраїнських масових спортивних заходів «Спорт для всіх в парках і скверах» присвячена Дню матері відбулися у парку «Національного відродження» зібравши, різного віку, команду прихильників здорового способу життя та жаги до перемоги.       Цьогоріч весняний, сонячний, теплий день, урочистий настрій відкриття та інтрига нагород, спонукали до перемоги.

         І ось момент старту настав, поставивши перед кожним випробування а саме пошук контрольних пунктів, що були розташовані на теренах парку.          Молодшим учасникам вікових груп 10-14 років та 35 річним і старшим а також сімейним парам, їх необхідно було віднайти за вибором, для інших вікових груп у заданому напрямку із поступовим зростанням номерів. Ті учасники які більше віднайшли за коротший проміжок часу і здобули почесні місця у турнірній таблиці.  

         У віковій групі 10-12 років серед дівчат  переможцем стала Христина Бута, а відповідно ІІ і ІІІ місця здобули Юліана Зварич та Катерина Гнатів.

         Серед хлопців у тій ж віковій групі фінішну стрічку першим перетнув Олексій Романів, а ІІ і ІІІ місце здобули Олександр Ткачук та Роман Мороз.

         У віковій групі 13-14 років серед дівчат переможцем стала Лілія Гринчишин, а другу сходинку посіла Соломія Букатка.

         Серед хлопців у тій ж віковій групі фінішну стрічку першим перетнув Любомир Коваль, а ІІ і ІІІ місце здобули Віктор Бородай та Марко Зудов.

         У віковій групі 15-16 років серед дівчат першість очолила Тетяна Куцик а  другу сходинку посіла Вікторія Шкільняк.

         Серед юнаків у тій ж віковій групі фінішну стрічку першим перетнув Назарій Кошулинський а ІІ і ІІІ місце здобули Мар’ян Цапай та Віталій Заблоцький.

         У віковій групі 17-18 років серед юнаків переможцем став Роман Куцик.

         У віковій групі 19-20 років серед дівчат фінішну стрічку переможно перетнула Роксолана Плахотнік.

Серед юнаків у тій ж віковій групі фінішну стрічку першим перетнув Назарій Луцків а ІІ і ІІІ місце здобули Олег Бутковський та Василь Вовк.

         У віковій групі 21-34 років серед жінок переможцем стала Тетяна Грухіна, а ІІ та ІІІ сходинку розділили між собою Ольга Мартинюк та Галина Фалінська.  

         Окрема категорія спортсменів «сімейні пари» діти віком до 10 років та батьки. У цій номінації переможну фінішну стрічку перетнули сім’ї: Ольга Васильків із сином Іллею,  ІІ місце здобули Тетяна Єрмакова із сином Леонідом, ІІІ  місце виборола Атоніна Розлач із сином Матвієм Луцківим. Не залишилась без нагород пара Лілія Міщук та донька Дарина, що здобули четверте місце.

       Захід було організовано спільною працею Тернопільського обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді (директорка Оксана Пшенична) та Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» (директор Володиир Ванджура).

         До нових зустрічей на туристичних стежках та спортивних змаганнях 2019 року.

Весна скликає юних спортсменів – туристів

опубліковано 13 трав. 2019 р., 03:23 ТОКЦТКСЕУМ

  
  
  

Спортивний азарт і жага перемог загострюється навесні, коли природа прокидається та наповнюється барвами та ароматами.

Саме у царство комах, протоптаних стежок, голосистих птахів та бурхливих струмків злітаються сильні духом діти, щоб зрівнятися між собою у туристичних навичках, набутих у продовж року.

Цьогоріч, щоб провести 49-й Чемпіонат області зі спортивного туризму серед юнаків з виду пішохідний туризм за програмою ХХІІІ Спортивних ігор

школярів Тернопільщини 2019 року та ІV-й Чемпіонат Тернопільщини          2019 року серед юнаків зі спортивного туризму з виду велосипедний туризм, в рамках Всеукраїнських масових спортивних заходів «Спорт для всіх в парках і скверах» (присвячені Дню пам’яті та примирення та Дню перемоги над нацизмом),  до себе поманили терени Збаразького району, урочище «Франчиха» на околиці села Чернихівці.

         Весняна пора, із своїми примхами, була гарною попутницею у випробуваннях для юних туристів.

Три дні змагальницького темпу загострювали бойовий дух і додавали наснаги. 8 травня, відразу після спільного відкриття двох Чемпіонатів змагань, учасникам довелося одягати страхувальні системи та муфтувати карабіни, кріпити вантаж до велосипедів, щоб поборотися на «смузі перешкод  командній»,  (пішохідного Чемпіонату) та «комплексній дистанції», у яку входять види: «фігурне водіння велосипеда», «велокрос», «тріал» (велосипедного Чемпіонату).

Найкращі результати на Чемпіонаті за програмою ХХІІІ Спортивних ігор школярів Тернопільщини 2019 року на пішохідній дистанції показали: команда м. Тернополя, що посіла перше місце. На другому місці в турнірній таблиці опинилася команда Козівського району, на третьому збірна загальноосвітніх закладів Зборівської міської ради.

На дистанції з велосипедного туризму розпочалися виступи у виді «фігурне водіння велосипеда» на «комплексній дистанції».

Наступного дня на короткій дистанції «смуга-перешкод» (пішохідного Чемпіонату) учасники виступали командами-двійками, відповідно до території, яку представляли. Приємно втішила команда Тернополя, що показала найкращий результат. Друге місце у турнірній таблиці посіла команда –  Козівського району, а третю сходинку виборола – команда Бучацького району.  

На велосипедному Чемпіонаті за підсумками у «комплексній дистанції» особисту перемогу здобули серед дівчат:

-       І місце Софія Сиримула – Черниховецька ОТГ, відповідно ІІ і ІІІ місця здобули Вікторія Ярмусь та Аліна Сороківська – м. Почаєва,

Серед хлопців:

-    І місце Віталій Шумайко – Черниховецька ОТГ,   відповідно ІІ і ІІІ місця здобули Серафим Шатківський – м. Почаєва та Назарій Скалецький – Черниховецька ОТГ.

На «комплексній дистанції» у командному заліку перше місце посіла команда Черниховецька ОТГ, а ІІ і ІІІ здобули команди м. Почаєва №1 та          м. Почаєва №2.

Відновивши сили, туристів-спортсменів чекав ще один змагальницький день, бо попереду учасників пішохідного Чемпіонату була довга командна дистанція «крос-похід», де з переможною радістю фінішну стрічку першими перетнула збірна команда загальноосвітніх закладів Зборівської міської ради, а ІІ і ІІІ місця здобули команди Великобірківського будинку творчості школяра Тернопільського району та м. Тернополя.

Учасники  Чемпіонату з велосипедного  туризму показували свої вміння на довгій командній дистанції «велоралі».  Найкращий результат виборола команда м. Почаєва №1, відповідно ІІ та ІІІ сходинку посіла команда Черниховецька ОТГ та м. Почаєва №2.

Окрім того, організатори змагань Тернопільський обласний комунальний центр туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді (директор Оксана Пшенична), подбали і про творчий розвиток та дозвілля учасників – відбувалися конкурс «ремонту велосипеда» та «домедичної допомоги».

День закриття – весняна сонячна погода підсилила святковий настрій урочистої миті.

Почесне звання переможців 49-го Чемпіонату області зі спортивного туризму серед юнаків з виду пішохідний туризм за програмою ХХІІІ Спортивних ігор школярів Тернопільщини 2019 року здобули команди:             м. Тернополя (керівник-тренер Сергій Борщ.), призерами ІІ і ІІІ місць стали команди Козівського району (керівник-тренер Орест Медведєв)  та  збірна команда загальноосвітніх закладів Зборівської міської ради (керівник-тренер Володимир Гармідер). 

Почесне звання переможців ІV-го велосипедного Чемпіонату серед юнаків стали команди: м. Почаєва №1  (керівники-тренер Сергій Прокопчук), призерами ІІ і ІІІ місць стали команди Черниховецька ОТГ (керівник-тренер Олег Єфимчук)  та м. Почаєва №2  (керівники-тренер Сергій Прокопчук).

Однозначно, що лише за умови наявності меценатів та відповідального ставлення установ-організаторів, яким і належить висловити особливу подяку, захід був проведений на високому рівні.

Особливу вдячність необхідно сказати: директору Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Володимиру Ванджурі, Голові Черниховецької об’єднаної територіальної громади Збаразького району Марії Кіпибідї, директору та її заступниці Черниховецької   ЗОШ І-ІІІ ст. Віталію Гураковському  та Лілії Вадуцькій, директору Тернопільського відділення української мережі магазинів-експертів туристського спорядження  «Gorgany» Роману Задорожному.

Нехай туристські стежки, наполегливість, здоровий спосіб життя сприяють новим зустрічам юних мандрівників та вдалим стартам на спортивно-туристських дистанціях.


Запис без заголовка

опубліковано 13 трав. 2019 р., 02:40 ТОКЦТКСЕУМ

    

  

    20 квітня проведений туристсько-краєзнавчий квест серед гуртківців Центру, присвячений Дню довкілля. Захід відбувся у парку ім. Т.Г.Шевченка, в якому взяли участь 8 команд.

    Для успішного виконання завдянь учасникам знадобились спритність, кмітливість, образне мислення, вмяння розгадувати анаграми, ребуси, кросворди, володінні інформацією про рідний край, його культуру та історію.

    У молодшій віковій групі призові місця розділили команди гуртків «Юні екскурсоводи-краєзнавці», керівник Фалінська Г.М.

    У середній віковій групі першість виборола команда вихованців гуртка «Історичне краєзнавство», керівник Долішна І.І., ІІ місце – «Юні етнографи-краєзнаці», керівник Ліщук З.С., ІІІ місце – «Юні туристи-краєзнавці», керівник Плахотнік Р.А.

    У старшій віковій групі І місце посіла команда «Кульбаби», ІІ – команда «Ендорфіни», керівник Єрмакова Т.А.

1-10 of 133