Запис без заголовка

опубліковано 11 черв. 2018 р., 05:38 ТОКЦТКСЕУМ

    

  

    З 05.06. по 09.06.2018 року сурми козацького маршу сповістили про початок проведення ІІ обласного етапу Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Сокіл»(«Джура»), який проводився на території музейного комплексу «Лемківське село» Монастириського району. В урочистій церемонії відкриття гри  брали участь 25 роїв молодшої вікової групи, та 25 роїв старшої вікової групи, що змагались упродовж 5 днів з різних видів програми. «Стройовий впоряд», «Стрільби», «Смуги перешкод», «Рятівник», військово-прикладних видів, перетягування канату, та конкурсної програми.

Переможцями у молодшій віковій групі «Джура» здобули :

-         «Стройовий впоряд»:

І місце – рій «Морські Соколи» м.Тернополя;

ІІ – ІІІ місця розділили – рій Почапинської ЗОШ І-ІІІ ст., та рій «Козацький гарт» Чортківської ЗОШ І-ІІІ ст. №6;

-         «Стрільба» :

І місце – рій НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №1 – гімназія м.Копичинці»;

ІІ місце – рій Скалатської ОТГ;

ІІІ місце – рій Монастириської ЗОШ І-ІІІ ст.

-         «Перетягування канату»:

І місце -  рій Почапинської ЗОШ І-ІІІ ст.;

ІІ місце - рій НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №1 – гімназія м.Копичинці»;

ІІІ місце – рій Ценівської ЗОШ Козівського району;

-         «Смуга перешкод»:

І місце - рій «Морські Соколи» м.Тернополя;

ІІ місце - рій Монастириської ЗОШ І-ІІІ ст.;

ІІІ місце – рій Почаєвської ОТГ;

-         «Рятівник»:

І місце - рій «Морські Соколи» м.Тернополя;

ІІ місце – рій Підгаєцької гімназії ім.М.Паславського;

ІІІ місце - рій Монастириської ЗОШ І-ІІІ ст.;

-         «Конкурсна програма»:

І місце – рій Лановецької ОТГ;

ІІ місце - рій Монастириської ЗОШ І-ІІІ ст.;

ІІІ місце – рій Зборівської ОТГ;

В загальному заліку у молодшій віковій групі «Джура» здобули:

         І місце - рій Монастириської ЗОШ І-ІІІ ст.(керівники Дронь Іван Михайлович, Дворський Іван Михайлович)

         ІІ місце - рій Зборівської ОТГ, ЗОШ І-ІІІ ст.№1 м.Зборова (керівники Наконечний Михайло Леонідович, Росіцька Ірина Василівна)

         ІІІ місце - рій Почапинської ЗОШ І-ІІІ ст. (керівники Фандалюк Василь Іванович, Чернецький Андрій Іванович).

Переможцями у старшій віковій групі «Сокіл» здобули :

-         «Стройовий впоряд»:

І місце –  рій Коропецького обласного ліцею-інтернату з ПВПФ;, та рій «Лисогір» ЗОШ І-ІІІ ст. с.Лисивці Заліщицького району;

ІІІ місце - рій «Морські Соколи» м.Тернополя;

-         «Стрільба»:

І місце - рій «Морські Соколи» м.Тернополя;

ІІ місце – рій Чортківської ЗОШ І-ІІІ ст.№7;

ІІІ місце – рій Борщівського НВК «ЗНЗ І-ІІІ ст.№3 – гімназія ім.Р.Андріяшика;

-         «Смуга перешкод»:

І місце – рій «Чаєнята» Матвіївського НВК Шумського району;

ІІ місце – рій СЗОШ І-ІІІ ст. смт.Залісці;

ІІІ місце – рій Монастириської ЗОШ І-ІІІ ст.;

-         «Рятівник»:

І місце - рій «Морські Соколи» м.Тернополя;

ІІ місце - рій Коропецького обласного ліцею-інтернату з ПВПФ;

ІІІ місце – рій Колиндянської ОТГ;

-         «Військово-прикладні види»:

І – ІІ місце розділили - рій Коропецького обласного ліцею-інтернату з ПВПФ;, та рій «Лисогір» ЗОШ І-ІІІ ст. с.Лисивці Заліщицького району;

ІІІ місце - рій «Чаєнята» Матвіївського НВК Шумського району;

-         «Перетягування канату»:

І місце – рій Підволочиської ОТГ;

ІІ місце – рій Потуторського НВК «ЗНЗ І-ІІІ ст. ДНЗ Бережанського району»;

ІІІ місце - рій Коропецького обласного ліцею-інтернату з ПВПФ;

-         «Конкурсна програма»:

І місце - рій Монастириської ЗОШ І-ІІІ ст.;

ІІ місце - рій «Чаєнята» Матвіївського НВК Шумського району;

ІІІ місце - рій Лановецької ОТГ;

В загальному заліку у старшій віковій групі «Сокіл» здобули:

         І місце - рій «Морські Соколи» м.Тернополя (керівники Гушовата Оксана Дмитрівна, Фаріон Мар’яна Ігорівна)

         ІІ місце - рій «Чаєнята» Матвіївського НВК Шумського району (керівники Гачкевич Марія Василівна, Кузьменюк Андрій Степанович)

         ІІІ місце - рій Монастириської ЗОШ І-ІІІ ст. (керівники Воротилко Сергій Миронович, Гуцул Марія Василівна).

Усі переможці гри у різних вікових групах нагороджені грамотами управління освіти і науки Тернопільської облдержадміністрації, кубками та призами. Переможець обласного етапу рій «Морські соколи» Тернопільської ЗОШ І-ІІІ ст. №24 буде захищати честь області на ІІІ Всеукраїнському етапі.

Юні туристи завершили навчальний рік, але не завершили сезон!

опубліковано 11 черв. 2018 р., 00:08 ТОКЦТКСЕУМ

  

З наступленням літніх канікул у керівників гуртків туристсько-краєзнавчого, спортивного, народознавчого, військово-патріотичного напрямків, розпочинається туристичний сезон з гуртківцями центру. Плануючи залікові, краєзнавчі походи, експедиції по рідному краю вихованці залюбки беруть у них участь, тому що набуті знання, уміння і навички легко застосовуються при проведенні різних тематичних заходів. Так упродовж 4 днів, гуртківці гуртка «Джура» (керівник Вовк В.В.), «Юні краєзнавці» (керівник Фалінський М.В.), брали участь у навчально-пізнавальній, оглядовій екскурсії у столиці України – місті Києві. Гуртківці знайомилися з історико-архітектурними, культурними та культовими спорудами Києва історичного, Києва сучасного, та Києва духовного, це дало можливість здобути додаткові знання з історії, археології, культури, релігії, історичного минулого нашої держави. Такий захід дає можливість гуртківцям розширити свій кругозір, доторкнутися до історичних цінностей минулого та сьогодення.

Запис без заголовка

опубліковано 30 трав. 2018 р., 03:04 ТОКЦТКСЕУМ

       

  
 

        Рівняння на Державний та Національний прапори України стояли «СТРУНКО», та хвилиною мовчання вшанували пам’ять Героїв, що віддали життя за Незалежність Української держави розпочалось 29 травня 2018 року на базі Тернопільського ВПТУ №4 ім.М.Паращука,  обласний етап Всеукраїнської військово-патріотичної дитячо-юнацької гри «Сокіл» серед закладів професійно-технічної освіти. Майбутні захисники Батьківщини змагались у військово-прикладних видах: «Рятівник», «Неповне розбирання та складання автомату», «Спорядження магазину АК-патронами», «Стройовий впоряд», та «Туристської смуги перешкод».

Переможцями у грі стали учні відділення професійної підготовки Технічного коледжу ТНТУ ім.І.Полюя (керівники Жигальський Юрій Федорович, Карватський Михайло Богданович), ДНЗ «Почаївське вище професійне училище» (керівники Юшко Григорій Григорович, Юшко Надія Петрівна), ТВПУ №4 ім.М.Паращука (керівники Співак Ярослав Іванович, Грицишин Лідія Володимирівна).

Перемогу у видах змагань «Рятівник» здобули учні ТВПУ ресторанного сервісу та торгівлі (керівник Вар’ян Михайло Теодорович), «Стройовий впоряд» та «Туристська смуга перешкод» учні відділення професійної підготовки Технічного коледжу ТНТУ ім.І.Полюя (керівник Жигальський Юрій Федорович), «Стрільба» учні ДНЗ «Тернопільський центр професійно-технічної освіти» (керівник Віблий Олександр Володимирович), «Неповне розбирання та складання автомату», «Спорядження магазину АК-патронами» учні ТВПУ №4 ім.М.Паращука (керівники Співак Ярослав Іванович).

Організаторами та проведення заходу були працівники Тернопільського обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту, та екскурсій учнівської молоді, навчально-методичного центру професійно-технічної освіти Тернопільської школи допризивної підготовки.

Спортивні студентські ігри серед ВНЗ І-ІV р. акр. зі спортивного туризму з виду пішохідний туризм

опубліковано 30 трав. 2018 р., 03:00 ТОКЦТКСЕУМ

  

25-26 травня  2018 року Тернопільським обласним комунальним центром туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді, обласним відділенням (філія) Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України, управлінням у справах сім’ї, молодіжної політики і спорту Тернопільської міської ради  проведені в урочищі «Казарми»,що на околиці смт. Великі Бірки спортивні студентські ігри серед ВНЗ І-ІІ та ІІІ-ІV рівнів акредитації зі спортивного туризму з виду пішохідний туризм.

Перемогу у загальному заліку серед ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації здобули команди:

1 місце – Технічного коледжу ТНТУ ім. І.Пулюя (тренер-представник – Жигальський Юрій Федорович);

2 місце – Зборівського коледжу ТНТУ ім. І.Пулюя (тренер-представник – Кульчицький Богдан Степанович);

3 місце – Галицького коледжу ім. В.Чорновола (тренер-представник – Ляска Вадим Михайлович).

Серед ВНЗ ІІІ-ІV рівнів акредитації вибороли команди:

 1 місце – Тернопільського національного педагогічного університету ім. В.Гнатюка №1 (тренер-представник – Клапоущак Ігор Данилович);

        2 місце – Тернопільського національного технічного університету ім. І. Пулюя (тренер-представник – Курко Ярослав Віталійович);

 3 місце – Тернопільського національного педагогічного університету ім. В.Гнатюка №2 (тренер-представник – Клапоущак Ігор Данилович).

 Головна суддівська колегія, організатори змагань щиро дякують підприємцю Кравцю Миколі Івановичу за забезпечення команд та суддів бутильованою водою (ТМ «Вишнівецька»).

 

Педагоги та краєзнавці області відзначили Всесвітній день музею

опубліковано 21 трав. 2018 р., 00:32 ТОКЦТКСЕУМ

 

Шкільний музей, як важлива складова навчально-виховного процесу, лабораторія виховної роботи на сьогодні  спонукає учнівську молодь до активної пошукової роботи з історії, етнографії, літератури. У Всесвітній день музею юні екскурсоводи музеїв закладів освіти:  «Історії хліба» Гуштинської ЗОШ І-ІІ ст. Борщівського району, «Повстанської слави ім. К.Грицика та бойових побратимів» ЗОШ І-ІІІ ст. с.Садки Заліщицького району, «Борців за волю України» ЗОШ І-ІІІ ст.№2 м.Копичинці, «Історико-краєзнавчого музею Героя України В’ячеслава Чорновола» Галицького коледжу ім. В.Чорновола, провели урочисті заходи та навчально-оглядові, пізнавальні екскурсії у своїх музеях для учнів навчальних закладів, батьків та громадськості.

У цей день відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 17.04.2018 року №379 музею історії гімназії «Витоки» Тернопільської Української гімназії ім. І.Я.Франка Тернопільської міської ради вручено Диплом про присвоєння звання «Зразковий музей» закладу освіти системи Міністерства освіти і науки України та вручено грамоту управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації керівнику музею, педагогу-організатору Янушевській Вірі Степанівній, переможцю обласного етапу Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв навчальних закладів «Край, в якому я живу». 

Орієнтування у паркових зонах

опубліковано 14 трав. 2018 р., 03:11 ТОКЦТКСЕУМ

 

   
   

        Традиційні змагання першість області зі спортивно-туристського орієнтування в паркових зонах в рамках Всеукраїнських масових спортивних заходів «Спорт для всіх в парках і скверах», присвячені Дню матері, відбулися у парку «Національного відродження», зібравши різновікову команду прихильників здорового способу життя та жаги до перемоги.

 Цьогоріч неспекотний весняний день з краплинами дощу, урочистий настрій відкриття та інтрига нагород, спонукали до перемоги.

         І ось момент старту настав, поставивши перед кожним випробування, а саме пошук контрольних пунктів, що були розташовані на теренах парку.          

       Молодшим учасникам вікових груп 10-14 років, 35 річним і старшим, а також сімейним парам, необхідно було віднайти їх за вибором, для решти вікових груп - у заданому напрямку із поступовим зростанням номерів. Ті учасники, які більше віднайшли за коротший проміжок часу, здобули почесні місця у турнірній таблиці.  

         У віковій групі 10-12 років серед дівчат  переможцем стала Ольга Фероян, а відповідно ІІ і ІІІ місця здобули Вікторія Камінська  та Наталія Богун.

         Серед хлопців у тій ж віковій групі фінішну стрічку першим перетнув Дмитро Перець, а ІІ і ІІІ місце здобули Максим Собчак та Любомир Коваль.

         У віковій групі 13-14 років серед дівчат переможцем стала Лілія Гринчишин, а відповідно ІІ і ІІІ місця здобули Вікторія Шкільняк та Інна Матвіїв.

         Серед хлопців у тій ж віковій групі фінішну стрічку першим перетнув Денис Пелехатий, а ІІ і ІІІ місце здобули Максим Кіндзерський та Максим Глухань.

         У віковій групі 15-16 років серед дівчат першість очолила Тетяна Бас а призерами стали Катерина Рожко та Тетяна Куцик.

         Серед юнаків у тій ж віковій групі фінішну стрічку першим перетнув Назарій Кошулинський а ІІ і ІІІ місце здобули Андрій Слота та Олександр Боєчко.

         У віковій групі 17-18 років серед дівчат переможцем стала Анастасія Гончар, а призерами на ІІ і ІІІ  місцях відповідно Лінда Боєчко та Каріна Ленько.

         У віковій групі 19-20 років серед дівчат фінішну стрічку переможно перетнула Оксана Токар.

         У віковій групі 21-34 років серед жінок переможцем стала Юлія Радецька, а другу сходинку виборола Юлія Груніна.

         Серед чоловіків у тій ж віковій групі фінішну стрічку першим перетнув Роман Мороз, а ІІ і ІІІ місце здобули Михайло Онишків та Іван Заставний.

         У віковій групі 35 років і старші серед жінок переможцем стала Галина Фалінська, а ІІ і ІІІ місце здобули Алла Боровик та Олена Філенко.

         Серед чоловіків у тій ж віковій групі фінішну стрічку переможно перетнув Андрій Легкий.

       Окрема категорія спортсменів «сімейні пари» діти віком до 10 років та батьки. У цій номінації переможну фінішну стрічку перетнули сім’ї: Тетяна Грухіна та дочка Вікторія, ІІ місце здобули Тетяна Єрмакова із сином Леонідом.

        Захід було організовано спільною працею Тернопільського обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді (директор Оксана Пшенична) та Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» (директор Володимир Ванджура). 

Весна скликає юних спортсменів-туристів

опубліковано 2 трав. 2018 р., 06:37 ТОКЦТКСЕУМ

       

         Спортивний азарт і жага перемог загострюється навесні, коли природа прокидається та наповнюється барвами та ароматами.

Цьогоріч, щоб провести 48 Чемпіонат області зі спортивного туризму серед юнаків з виду пішохідний туризм за програмою ХХІІ Спортивних ігор

школярів Тернопільщини 2018 року та ІІІ-й Чемпіонат Тернопільщини 2018 року серед юнаків зі спортивного туризму з виду водний туризм, в рамках Всеукраїнських масових спортивних заходів «Спорт для всіх в парках і скверах» (присвячені 85-річчю з дня народження Степана Будного – поета, вчителя, журналіста) до себе поманили терени Теребовлянського району, на околиці села Струсів.

         Весняна пора була гарною попутницею у випробуваннях для юних туристів.

       Три дні змагальницького темпу загострювали бойовий дух і додавали наснаги. 25 квітня, відразу після спільного відкриття двох Чемпіонатів змагань, учасникам довелося одягати страхувальні системи та муфтувати карабіни, сідати у човни щоб поборотися на «смузі перешкод  особистій»,  (пішохідного Чемпіонату) та «спринт» (водного Чемпіонату).

        Найкращі результати за програмою Чемпіонату на пішохідній дистанції показали: команда Великобірківського БТШ (Тернопільського р-н), що посіла перше місце. На другом у місці в турнірній таблиці опинилася команда Козівського району, на третьому Тернопільського обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді (ТОКЦТКСЕУМ). 

        За програмою Спортивних ігор місця розподілилися: перше місце залишилося за командою Великобірківського БТШ а друге і третє відповідно командами Козівського району та Микулинецької об’єднаної територіальної громади (ОТГ).       

        На дистанції з водного туризму розпочалися виступи у виді «спринт».

        У класі суден байдарка-двомісна  К-2 фінішну стрічку першою перетнула команда Бучацького району, відповідно друге і третє місця здобули команда Черниховецької ОТГ (юнаки) та Козівського району.

       У класі суден катамаран-двомісний С-2 фінішну стрічку першою перетнула команда Черниховецької ОТГ (юнаки) відповідно друге і третє місця здобули команда м.Чорткова, та Збаразького району.

      Наступного дня на короткій дистанції «смуга-перешкод» (пішохідного Чемпіонату) учасники виступали командами, відповідно до території, яку представляли. Приємно втішила команда ТОКЦТКСЕУМ, що показала найкращий результат. На другому місці в турнірній таблиці опинилася команда -  Козівського району, на третьому – команда Великобірківського БТШ. 

      За програмою Спортивних ігор місця розподілилися,  перемогу отримала команда Козівського раону а відповідно друге та третє місце здобули команди Тернопільського р-н та Микулинецької ОТГ.

        Наступного дня на водному Чемпіонаті учасники випробовували своє вміння та сили на дистанції «слалом».

        У класі суден байдарка-двомісна  К-2 фінішну стрічку першою перетнула команда Бучацького району, відповідно друге і третє місця здобули команда Черниховецької ОТГ (дівчата) та Тернопільського обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді (ТОКЦТКСЕУМ).

       У класі суден катамаран-двомісний С-2 фінішну стрічку першою перетнула команда Черниховецької ОТГ (юнаки) відповідно друге і третє місця здобули команда м.Чорткова, та Бучацького району.

        Відновивши сили, туристів-спортсменів чекав ще один змагальницький день, бо попереду учасників пішохідного Чемпіонату була довга командна дистанція «крос-похід», де з переможною радістю фінішну стрічку першими перетнула команда Зборівського р-н,  першу трійку замкнули команди Микулинецької ОТГ та Тернопільського району.

        За програмою Спортивних ігор місця розподілилися аналогічно до підсумків Чемпіонату.

       Учасники  Чемпіонату з водного  туризму показували свої вміння у виступах на каяку.  Перше місце виборов Денис Попович – Черниховецької ОТГ, а друге і третє Віталій Кузевич та Сергій Процик  з Бучацького району.

        День закриття – весняно-літнє сонце посилило святковий настрій урочистої миті.

       Почесне звання переможців та призерів 48 Чемпіонату області зі спортивного туризму серед юнаків з виду пішохідний туризм здобули команди: Великобірківського  БТШ (Тернопільського р-н) – керівник-тренер Тарас Серба, ТОКЦТКСЕУМ – керівник-тренер Сергій Борщ, Микулинецька ОТГ – керівник –тренер Андрій Капуста, що посіли відповідно I. II  і  III загально-командні місця.

        За програмою Спортивних ігор місця розподілилися у такій послідовності. Переможну першість отримала команда Великобірківського  БТШ (Тернопільського р-н) – керівник-тренер Тарас Серба, на друге місце перемістилась команда Микулинецька ОТГ – керівник –тренер Андрій Капуста, третє місце виборола команда Козівського району – керівник-тренер Орест Медвєдєв.

       Переможцями і призерами ІІІ-го водного Чемпіонату серед юнаків стали команди: Бучацького району – керівники-тренер  Ірина Гуцул,  Черниховецької ОТГ – керівник-тренер Ігор Попович, м. Чорткова – керівники-тренер Іван Панчук, що посіли відповідно I. II  і  III загально-командні місця.

       Однозначно, що лише за умови наявності меценатів та відповідального ставлення установ-організаторів, яким і належить висловити особливу подяку, захід був проведений на високому рівні.

        Особливу вдячність необхідно сказати: директору ТОВ «Зорепад» п. Сергію Іванову, Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Володимиру Ванджурі, заступнику директора Струсівської  ЗОШ І-ІІІ ст.ім. Степана Будного Любові Гривняк та директору Юрію Лавриніву. Благодійникам: українській мережі туристського спорядження «Ґорґани», виробнику «Турбат» - торговому представнику Роману Задорожному та керівнику туристсько-спортивного клубу «Тернопіль» - Олександру Рибакову.  

       Нехай туристські стежки, наполегливість, здоровий спосіб життя сприяють новим зустрічам юних мандрівників та вдалим стартам на спортивно-туристських дистанціях.

Туристсько-краєзнавчий квест серед гуртківців Центру

опубліковано 2 трав. 2018 р., 05:41 ТОКЦТКСЕУМ

      


       21 квітня відбувся туристсько-краєзнавчий квест у центрі нашого міста, присвячений Дню довкілля. У заході взяли участь 16 команд у трьох вікових групах.

     Для успішного подолання маршруту учасники застосували знання про історію та природу Тернопілля, ключові події та видатні постаті у житті рідного краю. В нагоді стали також сміливість, спритність, кмітливість, образне мислення, вміння розгадувати анаграми та ребуси, вміння працювати в команді та швидко знаходити правильні рішення.

     У старшій віковій групі І місце посіла команда гуртка «Пішохідний туризм № 1» (керівник Бричко С.М.), ІІ місце – «Юні екскурсоводи-краєзнавці» (керівник Фалінська Галина Миколаївна), ІІІ місце – «Пішохідний туризм № 2» (керівник Бричко Сергій Михайлович).

     У середній групі місця розподілилися так: І місце посіла команда гуртка «Історичне краєзнавство» (керівник Долішня Ірина Ігорівна), ІІ місце – «Пішохідний туризм» (керівник Дацій Ігор Ігорович), ІІІ місце – «Пішохідний туризм» (керівник Боровик Алла Олексіївна).

     Серед молодших школярів І місце посіла команда гуртка «Пішохідний туризм» (керівник Боровик Алла Олексіївна), ІІ місце – «Юні етнографи № 3» (керівник Ліщук Зоя Степанівна), ІІІ місце – «Юні етнографи № 4» (керівник Ліщук Зоя Степанівна).

Мудрість, шляхетність, відвага

опубліковано 5 квіт. 2018 р., 01:58 ТОКЦТКСЕУМ


                                                                                                                   

Саме такі слова стали гаслом під час проведення навчально-тренувального збору-походу на території славного сина козацької доби Северина Наливайка Гусятинщині для вихованців гуртка «Юні краєзнавці» Тернопільського обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді з 28 по 31 березня під час весняних канікул (керівник – Фалінський М.В.).

Гуртківці впродовж чотирьох днів знайомилися з історико-архітектурними пам’ятками історії та природи Гусятинщини, відвідали пам’ятку 18 століття Сидорівський замок. Провели навчально-тренувальні заняття з туризму в мальовничих лісах Медоборів.

Такі заходи загартовують молоде покоління, зміцнюють їхні знання про рідний край, виховують почуття гідності і поваги до святинь українського народу. 
  

семінар-практикум відповідальних за організацію та проведення гри «Сокіл» («Джура»)

опубліковано 28 бер. 2018 р., 00:41 ТОКЦТКСЕУМ

27 березня на базі Бережанської ЗОШ І-ІІІ ст. №3 з поглибленим вивченням іноземних мов науково-краєзнавчим відділом Тернопільського обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді проведений обласний семінар-практикум відповідальних за організацію та проведення районного (міського) та в ОТГ етапів дитячо-юнацької військово-патріотичної гри  «Сокіл» («Джура»).

Учасники семінару-практикуму обговорили положення, технічні умови та критерії оцінки щодо проведення І та підготовки до ІІ обласного етапів гри.

Під час практичних занять ознайомилися з елементами стройового впоряд, неповного розбирання та складання автомата, рятівник у виконанні роїв «Сокіл» та «Гайдамаки» Бережанської ЗОШ І-ІІІ ст. №3.

В роботі семінару взяли участь Михайльчук Галина Василівна, начальник відділу освіти, молоді і спорту Бережанської міської ради, Захарків Олег Мирославович, заступник міського голови з гуманітарних питань Бережанської міської ради, Цьомик Іван Петрович,  методист сектору інформаційно-прогнозного та навчально-методичного забезпечення Тернопільської обласної комунальної установи «Відділ соціального розвитку при УОН ТОДА», Пшенична Оксана Григорівна, директор Тернопільського обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді, Миханів Ліліана Михайлівна, заступник директора з виховної роботи Бережанської ЗОШ І-ІІІ ст.№3.

1-10 of 107